Twitter, mavi onay rozeti sahiplerinden ciddi bir ücret isteyebilir

02.02.2023
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Twitter, mavi onay rozeti sahiplerinden ciddi bir ücret isteyebilir

Sosyal medyanın kişilik limitli platformu Twitter, yeni bir yarıyıla başladı. Elon Musk tarafından satın alınan platform, yakında mavi onay rozeti sahiplerinden ciddi bir fiyat isteyebilir.

Twitter ’ın Elon Musk tarafından satın alınması sonrasında beklediğimizden daha süratli ve ciddi farklılıklar olacak gibi görünüyor. Misalin Musk ’ın Twitter Blue azalığını aylık 5 dolardan 20 dolara çıkarmak istediği aktarılıyor. Buna ek olarak Blue azalığının mavi onay rozeti sahiplerine lüzumlu kılınacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Şayet bu asıl olursa, platformda onaylı hesaba sahip herkes aylık 20 dolar vermek zorunda kalacak. 20 doları ödemeyen bireylerin elinden mavi hesap onay rozeti alınacak. Evet süreç bu kadar ileriye taşınacak.

Bu mevzuda başka bir ayrıntı da bulunuyor. Musk ’ın yeni altyapının 7 Kasım tarihine kadar devreye alınmasını istediği, farklılık üzerinde çalışanların bu teslim tarihine uymamaları halinde bizzat Elon Musk tarafından kovulacakları aktarılıyor. Başka Bir Deyişle Musk farklılığın hemen devreye alınmasını, Twitter ’ın hemen daha fazla para kazanmasını istiyor.

Şu an bir hayli mavi onay rozetine sahip kullanıcı, Twitter ’dan para kazanmadığını ve yalnızca onay rozeti için aylık 20 dolar vermek istemediğini belirtmeye başladı.

Twitter Blue şu an Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda‘da açılmış vaziyette. Musk ’ın son adımıyla birlikte küresel olarak kullanıma sunulması ve Türkiye ’ye de gelmesi beklenen Blue, bireylere ekstra özellikler sağlıyor ve bunlar arasında Musk sayesinde gelen Tweet tertip etme özelliği de yer alıyor.

Twitter, büyük bir “troll” kampanyasının maksadı oldu

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.