Intel ve Samsung, genişleyebilir ekranlı PC ’ler istiyor

28.05.2023
11
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Intel ve Samsung, genişleyebilir ekranlı PC ’ler istiyor

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung ve ABD ’li operasyoncu devi Intel, genişleyebilir ekranlı PC ’ler için bir gösterim yaptı.

Samsung ’un direkt olarak ekran teknoloji üzerine odaklanan alt şirketi Samsung Display, şimdiye kadar birçok farklı geleceğin ekran teknolojisini karşımıza getirdi. Misalin işletme en son “K-Display 2022″ kapsamında çok rakamda henüz kullanıma çıkmayan ekranın gösterimini yapmıştı. “Flex” ismi altında farklı versiyonlara sahip bu ekranları yukarıda izleyebileceğiniz tanıtım videosunda gözler önüne seren işletme, bu video ile bir kez daha gelecekte pazar sunulacak mobil aygıtların nasıl olacağının güçlü bir sinyalini vermişti.

Samsung Display ’in hazırladığı ekranlar arasında tek ya da iki noktadan katlanabilir modeller yanında dikey ya da yatay olarak uzayabilen makineler de yer alıyordu. Bu yeni nesil ekranlara ortaya çıktığı kadarıyla Intel tarafında da büyük ilgi duyuyor.

Bugün tertip edilen Intel etkinliğinde Samsung ’un yana doğru genişleyebilir bir ekranı gösterildi. Intel destekli bu gösterimde, 13 inç boyutundan 17 inç boyutuna yana doğru çekilerek büyüyen bir aygıt karşımıza çıkıyor. Intel, bu stil ekranlara sahip PC ’lerin çok uzakta olmadığını belirtiyor ve gelecek için şimdiden gerçekçi bir gösterim yapıyor.

Genişleyebilir ekran teknolojisi büyük ekranları ve aygıtları taşınabilir hale getirmek ismine çok kullanışlı görünüyor. Bu ekranlarda katlanma olmadığı bir “kat yeri sorunu” da yer almıyor. Ancak bu stil mahsulleri ne zaman ticari hale getirileceği henüz açıklanmıyor.

Samsung ve Intel tasarıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.