Martı, “Tek Araçla Gidelim (TAG)” sistemini duyurdu

11.05.2023
7
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Martı, “Tek Araçla Gidelim (TAG)” sistemini duyurdu

Türkiye ’nin yeni nesil erişim firmaları arasında yer alan Martı, “Tek Taşıtla Gidelim TAG” sistemini duyurdu.

Dünya ’nın haberine göre kendisini “Türkiye ’nin erişim devi” olarak tanıtan Martı, yaşama geçirdiği “Tek Taşıtla Gidelim TAG” ile vasıtasında boş koltuklarıyla yolculuk yapan sürücülerle aynı güzergaha gitmek isteyen yolcuları buluşturmayı amaçlıyor. Yapılan açıklamaya göre uygulamaya gelecek yeni aktüelleme sonrasında en az 10 Martı yolculuğunu bitirmiş olanlar TAG platformundan faydalanabilecek. TAG hakkında işletme tarafından paylaşılan öteki ayrıntılar ise şunlar:

“TAG, paylaşım ekonomisi kültürünü ve etraf bilincini yaygınlaştırmak için Martı kullanıcılarını bir araya getiren bir dayanışma platformu. Martı ’nın TAG ’ı geliştirme emeli tek vasıtanın maksimum şahıs tarafından kullanılmasını sağlamak ve trafikteki taşıt yoğunluğunu azaltmak.

TAG ’da sürücü ile yolcu seyahati paylaştığı gibi, seyahatin giderlerini de paylaşır. TAG yolculuklarında uygulanan yolculuk paylaşım fiyatı, sürücünün taşıt aşınma hissesini, yakıt giderini karşılamak için kullanılır ve paylaşım yapan bireyler tarafından serbestçe belirlenir. TAG ’ı yalnızca Martı ’da bugüne kadar toplam 10 sürüş yapmış olanlar kullanabilir.”

Trafik yoğunluğunu eksiltme emeli taşıyan sistemin ne kadar popüler olacağını, TAG ’ın yüksek popülasyon yoğunluğu sebebiyle trafik mevzusunda aralıksız daha makûs hale gelen İstanbul ’da ne kadar kullanılacağını elbette zaman gösterecek.

Martı Tek Taşıtla Gidelim sistemi yanında bu da alakanızı çekebilir: Uçan otomobil modellerinin lideri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.