Patlama yapan yeni Netflix içeriği: DAHMER – Canavar: Jeffrey Dahmer ’ın Hikâyesi

21.05.2023
9
Okuma Süresi: 6 dakika
A+
A-
Patlama yapan yeni Netflix içeriği: DAHMER – Canavar: Jeffrey Dahmer ’ın Hikâyesi

Netflix tarafından yayınlanan DAHMER – Canavar: Jeffrey Dahmer ’ın Hikâyesi içeriği platformun en çok izlenen imallerinden oldu.

Netflix içerisinde enteresan biçimde “katil”, “seri katil” ve “cinayet” odaklı içerikler fazla oranda izleniyor. Bu mevzuda bir sürpriz olmadı ve DAHMER – Canavar: Jeffrey Dahmer ’ın Hikâyesi içeriği de olağanüstü oranda popüler oldu. Bu mevzuda açıklama yapan Netflix şunları aktardı: “DAHMER – Canavar: Jeffrey Dahmer ’ın Hikâyesi daha ikinci haftasında tüm zamanların en başarılı Netflix dizilerinden bkocaman hâline geldi.

-Başrolünde Emmy mükâfatlı Evan Peters ’ın bulunduğu, Ryan Murphy imzalı mini dizi 299,84 milyon saat izlenerek arkası arda iki hafta İngilizce Diziler listesinin doruğuna oturdu. Dizi böylelikle Stranger Things 4‘şöhret ardından bir haftada en çok izlenen ikinci İngilizce dizi oldu.-Dahası sadece 12 günde 496,05 milyon saat izlenen dizi, En Popüler Diziler listesine dokuzuncu sıradan girdi.”

Netflix resmî sitesinde ayrıca şu balakaları da verdi: “Geçtiğimiz hafta birçok yorumcu toplam izlenme saatini dizinin toplam vaktine bcan vererek Netflix ’te yüksek izlenme saatlerinin büyük bir izleyici kitlesi anlamına geldiği gözleminde bulundu. Bu hafta DAHMER – Canavar için hesaplamayı kendimiz yaptık. 496 milyon saatlik toplam izlenmeyi 8,8 saatlik toplam dizi vaktine bcan vererek iki haftadan kısa bir zaman içinde 56 milyon hanenin diziyi izlediğini ortaya koyduk.

Genele baktığımızda Hanedan‘ın 5. sezonunun 44,61 milyon saat izlenerek İngilizce Diziler listesinde ikinci sıraya atladığını görüyoruz. Winx Efsanesi: Kader‘in 26,4 milyon saat izlenen 2. sezonu listedeki yerine gözetirken dizinin 1. sezonu 9,56 milyon saat izlendi. Cobra Kai‘ın 20,82 milyon saatlik izlenmeye erişen 5. sezonu ve 14,88 milyon saat izlenen Heartbreak High izleyicileri kendilerine sürüklemeyi sürdürdü.

The Crown‘un 1. ve 2. sezonları sırasıyla 12,09 milyon ve 11,48 milyon saat izlendi. Stranger Things 4, on sekiz haftadır listedeki yerini gözeterek izleyicilerin gönlünde taht kurduğunu ispatladı. Hawkins ekibi 10,34 milyon saatlik bir izlenme elde etti. 9,13 milyon saat izlenen Dünyanın En Zorlu Cezaevileri ise listeye yeni giren dizi oldu.

İngilizce Olmayan Diziler listesine baktığımızda, Avusturya İmparatoriçesi Elizabeth ’in hayatını mevzu alan Almanya üretimi dizi The Empress‘in 1. sezonunun fırtına gibi eserek 47,21 milyon saatlik izlenmeyle ilk sırayı aldığını görüyoruz.

Ayrıca hepsi de Top 10 ’a giren Little Women 18,94 milyon saatlik izlenme, Extraordinary Attorney Woo 13,37 milyon saatlik izlenme, Narco-Saints 12,08 milyon saatlik izlenme ve Young Lady and Gentleman 10,86 milyon saatlik izlenme ile Kore içeriklerinin başarılı seyrinin devam ettiğine şahit olduk. Özellikle Extraordinary Attorney Woo, üst üste on üç hafta Top 10 ’da kendine yer bularak muazzam bir başarıya imza attı.

İngilizce Filmler listesinde ise 46,19 milyon saat izlenen Lou ilk sıraya atladı. Allison Janney ve Jurnee Smollett ’in başrollerde olduğu, bayanları ön tasarıya çıkaran aksiyon gerilim, 93 ülkede Top 10 ’da yer aldı. Joyce Carol Oates ’un aynı isimli çok satan romanından uyarlanan Blonde ilk haftasında 37,34 milyon saat izlenerek listeye girdi.

Ana de Armas ’ın başrolde olduğu film 93 ülkede Top 10 ’daki yerini aldı. 90 ’ların gençlik üzgünlerini andırdıran İntikam Kankam izleyicilere tüm duyguları aynı anda yaşatmayı sürdürdü. Bu kara komedi 15,92 milyon saat izlendi. Tyler Perry imzalı tarihî aşk hikayesi A Jazzman Blues da 15,67 milyon saatlik bir izlenmeye ulaştı.

İngilizce Olmayan Filmler listesine baktığımızda, Fransız dramatiği Athena 13,6 milyon saat izlenerek 1. sıraya yükseldi. Listede kendine yine yer bulan filmler arasında Almanya üretimi gerilim The Perfumier 4,5 milyon saatlik izlenme, Japonya üretimi aksiyon serüven Fullmetal Alchemist: The Final Alchemy 4,46 milyon saatlik izlenme, Fransa üretimi drama Derin İstekler 2,22 milyon saatlik izlenme, Danimarka üretimi gerilim Erişkinler İçin Aşk 2,16 milyon saatlik izlenme, Japonya üretimi anime Drifting Home 1,72 milyon saatlik izlenme ve Hindistan üretimi aksiyon serüven RRR 1,19 milyon saatlik izlenme bulunuyor. 3,92 milyon saat izlenen Hindistan üretimi romantik komedi A Tasarıyı B Tasarıyı ve 2,68 milyon saat izlenen Afrika üretimi mucizevi drama Aníkúlápó ise listeye yeni giren filmler.”

Resmi fragmanını yukarıyada izleyebileceğiniz, resmi Netflix sayfasına ise burada ulaşabileceğiniz DAHMER – Canavar: Jeffrey Dahmer ’ın Hikâyesi  içeriği hakkında şu kısa özet geçiliyor: “Kararlı katil Jeffrey Dahmer, on seneyi aşkın bir zaman boyunca 17 genç erkeğin canına kıydı. Peki bunca zaman tutulmamayı nasıl başardı?”

Netflix imzalı DAHMER – Canavar: Jeffrey Dahmer ’ın Hikâyesi yanında bu da alakanızı çekebilir: DJI imzalı yeni drone modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.