Samsung Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus için tasarım ortaya çıktı

28.05.2023
12
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Samsung Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus için tasarım ortaya çıktı

2023 ’şan başında gelecek Samsung Galaxy S23 serisi için ilk tasarım sızıntısı yapıldı. Çok tanıdık görünen modeller yolda bulunuyor.

Üç değişik modelden oluşacak ve 2023 ’şan başında lanse edilecek Samsung Galaxy S23 serisi için tasarım OnLeaks tarafından sızdırıldı. Şimdilik yalnızca Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus modellerini karşımıza çıkan kaynak, CAD dosyaları üzerinden hazırladığı yukarıyadaki galeride görebileceğiniz tasarımlar ile büyük bir sürpriz ortaya koymadı. İki telefon da oldukça standart görünüyor ve selfie kamerasını bir ekran deliğinde taşıyor.

Telefonların arka kısmında devasa bir kamera modülü kullanmayan Samsung, bunun yerine lensleri biraz gövde dışına çıkarmış vaziyette. Ailenin tasarımda biraz daha değişikleşmesi bilave edilen en iyisi olacak Samsung Galaxy S23 Ultra ise henüz ortaya çıkmadı. Onun için de bugün bir tasarım sızıntının yapılmasını bekliyoruz.

Peki telefonlar için teknik olarak neler biliyoruz? Yeni seri bundan evvel çıkan bir resmi sertifika kaydına göre yalnızca 25W şarj dayanağı ile geliyor. Bu değer günümüz için çok düşük zira rakipler uzun zamandır 100W ’ın üstünde dolaşıyor. Apple gibi Samsung ’un da uzun senelerdir “süratli şarj” mevzusunda ciddi bir atılım yapmaması çok eksantrik karşılanıyor, Samsung tarafı bu mevzuda Apple ’a oranla çok daha fazla oranda tepki topluyor.

Galaxy S22 Ultra ve Galaxy S22 Plus için 45W, Galaxy S22 içinse 25W şarj dayanağı sunan Samsung, 2023 ’şan en iyisi Galaxy S23 Ultra için bile maksimum 25W sunacak olmasıyla şimdiden büyük bir hayal kırıklığı yaratıyor.

Bu arada Galaxy S23 serisi bazı pazarlara Exynos operasyoncu ile götürülebilir. Bu bağlamda telefonlar birçok pazarda Snapdragon 8 Gen 2 ile satılabilir. Şayet son gelen rivayetler doğruysa telefonlar bazı pazarlara ise mümkün ismiyle Exynos 2300 operasyoncu ile çıkarılabilir.

Bu vaziyet daha evvel de söylediğimiz gibi geçmiş tecrübeler üzerinden negatif görünüyor. Zira Exynos ile Snapdragon harekâtçılar aynı telefon içerisinde olsa bile benzer performansı veremiyor. Yapılan testler, Snapdragon harekâtçılar için her zaman daha iyi neticeler gösteriyor.

Galaxy S23 ailesi bundan evvel Galaxy S23 Ultra özelinde bazı kamera ayrıntıları ile ses getirmişti. Sağlam bir kaynaktan gelen bilgiye göre Galaxy S23 Ultra ’da kullanılacak 200 megapiksel kamera 1/1.3 inç boyutunda bir sensörü temel alacak. F1.7 diyafram değeri ile desteklenecek sensörün, kaynaklara göre 0.6µm piksel boyutu bulunuyor.

Samsung ’un elinde şu an iki değişik 200 megapiksel kamera sensörü bulunuyor. Bu mevzuda ilk çözüm ISOCELL HP1 olmuştu. Bunun üstüne geçtiğimiz aylarda ISOCELL HP2 ismi sıçranarak ISOCELL HP3 dahil edildi. Çıkan balakalar doğru çıkarsa Galaxy S23 Ultra ’da yalnızca Samsung telefonlara özel yeni bir 200 megapiksel sensöre ver verilecek. Bu yeni sensöre ISOCELL HP2 ismi verilebilir ya da çok daha değişik bir ad seçilebilir.

Samsung Galaxy S23 ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.