iPhone 14, 14 Pro ve 14 Pro Max Türkiye ’de satışa çıktı

01.03.2023
3
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
iPhone 14, 14 Pro ve 14 Pro Max Türkiye ’de satışa çıktı

Yeni iPhone modellerinden iPhone 14, 14 Pro ve 14 Pro Max Türkiye ’de bayağı olarak satışa çıktı. 14 Plus ise daha sonra gelecek.

7 Eylül aktifliğinde tanıtılan mahsullerden geçtiğimiz hafta ön siparişe açılan iPhone 14, 14 Pro ve 14 Pro Max modelleri, artık bayağı olarak da alınabiliyor. Aynı zamanda telefonlar Apple ’ın uyuşmalı olduğu öbür şirketlerin satış kanallarında ve mağazalarında da stoktan satışa çıkmış vaziyette. iPhone 14 Plus modelinin ise hali hazırda ne zaman satışa sunulacak belli olmuş değil. Biliyorsunuz 7 Eylül aktifliğinde yeni AirPods ya da AirPods 2, Apple Watch Series 8, yeni Apple Watch SE ya da Watch SE 2 ve Apple Watch Ultra da tanıtıldı. Bu mahsuller için de hali hazırda net Türkiye tarihi verilmiyor. Apple hali hazırda bu mahsuller için yalnızca “Yakında Sizinle” açıklamasını geçiyor.

Ürünlerin üzücü Türkiye maliyetlerine kısaca bakarsak iPhone 14 30.999 TL‘den başlıyor. 14 Plus için başlangıç maliyeti 34.999 TL. 14 Pro için başlangıç bütün 39.999 TL. 14 Pro Max ise bütün 43.999 TL‘den başlıyor. Bu model en üstte olağanüstü biçimde 57 bin TL ’ye kadar çıkıyor.

İddialı görünen ve genel olarak beğenilen AirPods Pro 2 modeli Türkiye ’de 5.399 TL. 800 dolarlık Watch Ultra için başlangıç maliyeti eSIM ödentileri sebebiyle bütün 27.999 TL. Watch Series 8 başlangıç maliyeti 9.299 TL. Watch SE 2 başlangıç maliyeti ise 5.999 TL seviyesinde yer alıyor. Yeni Apple mahsulleri için işletmeden gelen özel açıklamalar ise şöyle:

Apple Watch Series 8: Apple Watch Series 8 ’de yenilikçi bir sıcaklık sensörü de dahil olmak üzere sınıfının en iyisi sağlık özellikleri ve ciddi trafik kazaları için Trafik Kazası İdrak Etme özelliği bulunuyor.

Apple Watch SE: Yine planlanan Apple Watch SE, temel Apple Watch tecrübesini yeni bir başlangıç maliyetiyle sunuyor.

Yeni AirPods: AirPods Pro şimdi rakipsiz ses niteliği, gelişmiş Etkin Hengame Yasaklama özelliği ve daha da fazla basitlik sağlayan yeni özellikler sunuyor.

iPhone 14 ve 14 Plus: Popüler 6.1 inç tasarıma yeni ve daha büyük 6.7 inç boyutunu da ilave eden yeni modeller, yeni çift kamera sistemi, Trafik Kazası İdrak Etme, uydu üzerinden Acil SOS ile uslu telefon sektöründe bir ilk olan güvenlik servisi ve iPhone ’daki en uzun batarya ömrü özellikleriyle geliyor.

iPhone 14 ve 14 Pro: Her iki model de Hep Sarih ekrana, bir iPhone ’da ilk defa sunulan 48 MP kameraya, Trafik Kazası İdrak Etme ve uydu üzerinden Acil SOS özelliklerine sahip ve Dynamic Island sayesinde etkinlikler ve bildirimler almak için yeni ve inovatif bir yol sunuyor.

Apple Watch Ultra: En ekstrem etkinliklerden esin alan Apple, çığır açıcı özelliklere sahip, devrim kalitesindeki yeni tasarımı tanıttı.

iPhone 14, 14 Pro ve 14 Pro Max Türkiye satışı yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’den yeni PS5 reyin kumandası

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.