Sahibinden, ikinci el oto alım-satımı için yeni düzenlemeler yaptı

01.03.2023
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Sahibinden, ikinci el oto alım-satımı için yeni düzenlemeler yaptı

İkinci el otomobil satışının bir numaralı merkezlerinden Sahibinden, ikinci el oto alım-satımında harcayıcıyı gözetmek üzere uyguladığı yeni tertip etmeleri yaşama geçirdi.

Bu tertip etmeler hakkında Sahibinden şunları aktardı: “sahibinden.com, motorlu kara vasıtayı ticaretine ait saydamlığı artırmak ve harcayıcıyı gözetmek üzere uygulayacağını duyurduğu yeni uygulamalarını 15 Eylül itibarıyla devreye aldı. Bu kapsamda; artık yalnızca otomotiv markalarının yetkili bayileri sıfır motorlu kara vasıtayı bülteni verebiliyor. Yetkili bayilerin dışındaki satıcılar, duyuru verirken “Vasıtanın Vaziyeti” kriterini yalnızca “İkinci El” olarak seçebilecek ve “Taşıt Kmsi” için en az 6.000 kilometre girebilecek.

Ayrıca, girilen bültenlerin tüm balakalarının gösterildiği duyuru ayrıntı sayfasında vasıtanın vaziyetini gösteren “Sıfır” veya “İkinci El” ifadesi, sıralamada “Km” balakasının önüne taşındı. Böylelikle; müşterilerin, vasıtanın ikinci el mi sıfır mı olduğunu, kmsi ile birlikte görmeleri sağlandı.

Ek olarak duyuru ayrıntı sayfasında, bülteni verenin arz ettiği maliyetin yanı gizeme, aynı modelin distribütörü tarafından belirlenmiş “2022 Aktüel Liste Maliyeti” da gösterilmeye başlandı. Böylece bültendeki taşıt için istenen maliyet ile sıfırının aktüel liste maliyeti transparan bir biçimde harcayıcılara sunulmuş oldu.”

Yeni tertip etmelerin yaşama geçirilmesi ile alakalı konuşan sahibinden.com CEO ’su Burak Ertaş: “Ticaret Bakanlığı ’mız tarafından asıllaştırılan tertip etmeleri dikkatle izleyerek bu alandaki yeni tertip etmeleri yaşama geçireceğimizi daha evvel duyurmuştuk. 15 Eylül itibarıyla duyurduğumuz tertip etmeleri devreye aldık.

Bu kapsamda, yetkili bayii tarafından satışa sunulmayan ve 6.000km ’den daha az kilometre ’si olan bültenleri 15 Eylül 00:00 ’da kaidelere uymadığı için yayından kaldırdık. Bu farklılıklar ile kullanıcılarımızın taşıt alım satım tecrübelerini daha da transparan hale getireceğimize inanıyoruz” açıklamasını yaptı.

Sahibinden tertip etmeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 böyle üretilip test ediliyor

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.