iPhone 14 serisi için bir “SIM” sorunu ortaya çıktı

27.06.2023
44
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
iPhone 14 serisi için bir “SIM” sorunu ortaya çıktı

iPhone 14, 14 Plus, 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinde bir SIM meseleyi bulunuyor. Apple çözüm için tahlillere başlamış gidişatta.

7 Eylül aktifliğinde tanıtılan mahsullerden iPhone 14, 14 Plus 14 Pro ve 14 Pro Max modelleri artık Türkiye ’de de satılıyor. Maliyetlerden dolayı Türkiye ’de kısıtlı bir kitlenin ulaşabildiği telefonlarda, “SIM Desteklenmiyor” meseleyi yaşanıyor. Ekipmansal değil yazılımsal olduğu aktarılan bu mesele, şu an Apple tarafından araştırılıyor ve yakında bir aktüelleme ile tamamen ortadan kaldırılması bilave ediliyor. Apple, “SIM Desteklenmiyor” iletiyi ekrana geldikten sonra telefonların donarak kullanılmaz hale gelebildiğini tespit ettiklerini aktarıyor.

Teknoloji devi Apple, bu ileti ekrana geldiği zaman şahısların öncelikle iletinin ortadan kalkmasını bilave etmesini istiyor. Şayet ileti ekrandan kalkmazsa, şahısların iPhone ’larını sıfırlamaması ve en yakın resmi teknik servise başvurması öneriliyor. Söylendiği kadarıyla teknik serviste mesele çözülebiliyor.

Türkiye maliyetlerine kısaca bakarsak iPhone 14 30.999 TL‘den başlıyor. Yeni satışa çıkan 14 Plus için başlangıç maliyeti 34.999 TL. 14 Pro için başlangıç bütün 39.999 TL. 14 Pro Max ise bütün 43.999 TL‘den başlıyor. Bu model en üstte mucizevi biçimde 57 bin TL ’ye kadar çıkıyor.

Yeni Apple telefonlar için şirketten gelen özel açıklamalar ise şöyle:

iPhone 14 ve 14 Plus: Popüler 6.1 inç tasarıma yeni ve daha büyük 6.7 inç boyutunu da ilave eden yeni modeller, yeni çift kamera sistemi, Trafik Kazası İdrak Etme, uydu üzerinden Acil SOS ile uslu telefon sektöründe bir ilk olan güvenlik servisi ve iPhone ’daki en uzun batarya ömrü özellikleriyle geliyor.

iPhone 14 ve 14 Pro: Her iki model de Hep Sarih ekrana, bir iPhone ’da ilk kere sunulan 48 MP kameraya, Trafik Kazası İdrak Etme ve uydu üzerinden Acil SOS özelliklerine sahip ve Dynamic Island sayesinde etkinlikler ve bildirimler almak için yeni ve inovatif bir yol sunuyor.

iPhone 14 meseleyi yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’den yeni PS5 reyin kumandası

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.