Netflix, oyunlara özel isim seçme altyapısı getirdi

28.05.2023
10
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Netflix, oyunlara özel isim seçme altyapısı getirdi

Dünyanın en büyük video platformlarından olan Netflix, reyin fihristini büyütmeyi sürdürüyor ve burada yeni tasarılar yapıyor.

Netflix ’i geçtiğimiz ay reyin mevzusunda gündeme getiren yapılmaya başlanan bir test olmuştu. Şirket artık herkesin bildiği üzere mobil uygulamalarında oyunlar sunuyor. İşte bu oyunlar için bir “gamertag” ya da “oyuncu adı” da belirlenmesi için testler başlamıştı. Bu sayede profildeki isminiz ile oyunlarda görünen isminizi birbirinden ayrılacaktı. Bu altyapıyı bazı kullanıcılarda test etmeye başlayan, bugün ise herkese açmaya başlayan Netflix, şahıslara 16 kişiliğe kadar “gamertag” seçme kısmeti tanıyor.

iOS ve Android için ortak olarak devreye alınan süreç, iOS tarafında Rival Pirates ya da Lucky Luna oyunları üzerinden yürüyor. Bu oyunlar açıldığı zaman ad seçmeniz isteniyor. Android tarafında ise oyunlara özel adlar reyin kategorisindeki yeni menüden belirlenebiliyor.

Bu arada şirket reyin mevzusunda başka tasarılar da yapıyor. Netflix tarafından sunulan oyunlar şu an uygulamanın içerisinde oynanmıyor. Şahısların bu oyunları aygıtlarına ayrı olarak indirmesi gerekiyor. Ancak şirket bunu ileride değiştirmek istiyor. Oyunlar ileride dolaysız olarak buluta taşınacak, böylece bireyler Netflix ’in sunacağı oyunları istedikleri her yerde oynayabilecek.

Bulut reyin tarafını kurmak ismine kilit pozisyonlarda personel aramaya başlayan şirket, bu mevzuda 2022 ’yi es geçebilir ancak 2023 senesinde oyunlarını buluta aktararak alanda GeForce Now, Xbox Cloud Gaming ve Google Stadia gibi adların karşısına çıkabilir. Büyük bulut sistemlerini hali hazırda kullanan şirket, bulut reyin altyapısı için Amazon ya da Microsoft gibi devler ile sunucu iş birliği kurabilir.

Bu arada reyin tarafına devasa önemseyen Netflix kendi reyin stüdyosunu da kuruyor. O mevzuda bilinmesi gereken detaylar dolaysız olarak burada yer alıyor.

Netflix reyin hücumları yanında bu da alakanızı çekebilir: Kendi balansını kurabilen elektrikli motosiklet

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.