Samsung tanıttı: “Blok zinciri tabanlı güvenlik platformu Knox Matrix”

28.06.2023
23
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Samsung tanıttı: “Blok zinciri tabanlı güvenlik platformu Knox Matrix”

Samsung, kullanıcılar için en ehemmiyetli önceliklerden bkocaman olan güvenlik alanında hudutları değiştirecek Knox Matrix ile karşımıza çıktı.

Mevzu hakkında Samsung Türkiye şunları aktardı: “Samsung, bu seneki Samsung Developer Conference SDC aktifliğinde güvenliğin ve saklılığın kullanıcılar için en ehemmiyetli önceliklerden bkocaman olduğu bilinciyle yeni güvenlik çözümü Knox Matrix ’i kullanıcılara tanıttı. Uslu makineleri, askeri sınıf bir güvenlik sağlayan Samsung Knox güvenlik platformuyla gözeten işletme, yeni ‘Knox Matrix ’ çözümü ile çoklu makine güvenliğinde ileri düzey bir koruma mekanizması sunacak. 

Samsung Knox Matrix: Özel bir blok zinciri sistemi işleviyle bağlı makineleri gözetiyor

Knox Matrix, özel bir blok zinciri sistemi olarak işlev görerek, birbirine bağlı makinelerde çok tabakalı ve karşılıklı izleme yoluyla güvenliği en üst düzeyde sağlıyor. Knox Matrix, kullanıcıların uslu ev sistemini ve makinelerini dışarıdan gelebilecek yetkilendirilmemiş ulaşımlara karşı koruyabiliyor. Bununla birlikte, seans açma operasyonunu daha kolay hale getirmek için aygıtlar arasında kimlik balakalarını paylaşarak, alıngan balakaların emin aygıtlar arasında da korunmasını sağlıyor. 

Knox Matrix, daha güçlü güvenlik uygulamaları sunarak, kullanıcıların ekosisteminde bulunan değişik makinelerdeki güvenlik sarihlerinin eksiltilmesini sağlamak üzere planlandı. Marka ve işletim sistemi fark etmeksizin, entegre bir güvenlik SDK ’sı yazılım geliştirme kiti sunan Knox Matrix, ortak güvenlik standartlarını geliştirmeye de katkı sağlayacak.”

Alakanızı çekebilir: Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 böyle üretilip test ediliyor

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.