Android tarafının AirDrop ’u “Nearby Share” için faydalı bir imkân yolda

08.02.2023
4
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Android tarafının AirDrop ’u “Nearby Share” için faydalı bir imkân yolda

Apple ’ın AirDrop sisteminin Android seçeneği olarak karşımıza çıkan Nearby Share özelliği için hoş bir imkân geliyor.

Apple ekosisteminin en çok hoşlanılan özellikleri arasında alana hâkim olmayanlar için AirDrop yer alıyor. Bu özellik sayesinde şahıslar telefonları, tabletleri ya da bilgisayarları arasında süratlice bilgi aktarımı yapabiliyor. Bu süratli dosya paylaşım altyapısı, Android tarafında Nearby Share adı altında yer alıyor. İlk olarak Samsung ve Pixel aygıtlar için kullanıma çıkan ve daha sonra daha geniş halen gelen özellik, Android 6 ve üstündeki tüm makinelere destek veriyor.

İşte bu teknoloji için geçtiğimiz aylarda testleri yapılan yeni bir altyapının yakında geniş çaplı olarak kullanıma sunulacağı duyuruldu. Bu yeni yarıyılda artık aynı Google hesabını kullanan makinelere bilgi aktarımı için onay gerekmeyecek. Böylelikle sahibi olunan aygıtlar arasındaki bilgi aktarımını otomatik hale getirecek Google, paylaşımı makinelerin ekranı / kilidi kapalı olsa bile asıllaştırıyor. Bu gerçekten büyük bir kolaylık anlamına geliyor.

Bu yeni altyapıya “self-share” ismini veren Google, bu manuel olarak açılması gereken özellik ile bir Android telefon yanında Android tablet ya da Chromebook ’a sahip olan bireylerin yaşamını daha kolay hale getirmeyi hedefliyor.

Nearby Share teknolojisi aygıttaki olası olan kablosuz bağlantı teknolojisi ile yan yana duran 30 cm içinde aygıtlar arasındaki bilgi aktarımını çocuk oyuncağı haline getiriyor. Burada bağlantı, resim ya da benzeri birçok şey zahmetsizce aktarılabiliyor.

Android ve Nearby Share özelliği yanında bu da alakanızı çekebilir: Yerli otomobil planlayan işletmeden geleceğin traktörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.