iPhone 14 serisiyle Steve Jobs ’un kızı da dalga geçti

06.02.2023
5
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
iPhone 14 serisiyle Steve Jobs ’un kızı da dalga geçti

Dün akşam tanıtılan iPhone 14 serisiyle internet dünyasındaki milyonlar yanında Steve Jobs ’un kızı da dalga geçti.

iPhone 14 ailesi bütün olarak 14, 14 Plus, 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinden oluşuyor. Telefonlar genel olarak iPhone 13 ailesinden çok da değişik görünmüyor. Tasarımda tek fark iPhone 14 ’lerin ekran çentiğinden kurtulup bir ekran deliğine geçiş yapması oluyor. İşte bu vaziyet birçok birey tarafından oldukça tenkit etiliyor. Büyük bir kesim tarafından Apple ’ın yalnızca ad değiştirerek aynı telefonları bir defa daha karşımıza çıkardığı düşünülüyor.

Bütün olarak böyle düşünen adlardan birisi de Steve Jobs‘un kızı Eve Jobs. Instagram ’dan hemen altta görebileceğiniz “meme” paylaşımını geçen Jobs, daha önceki ile yeni modellerin aynı olduğunu düşünen adlar arasında yer alıyor. Apple ’ın katlanabilir bir iPhone ’a geçmeden öne telefon tasarımlarında köklü bir farklılık yapması ise pek bilave edilmiyor. İlk katlanabilir iPhone ise 2025 senesinden evvel gelecek gibi görünmüyor.

-Son senelerde her yeni iPhone tanıtımında son en çok paylaşılan “meme” yukarıyadaki oluyor-

Telefonlar hakkında genel olarak ise Apple ’dan şu açıklamalar geliyor: “Alıcılarımız iPhone ’larına her gün güveniyor. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ile öbür tüm iPhone ’lardan daha fazla geliştirme sunuyoruz. iPhone 14 Pro, sıradan kullanıcılardan profesyonellere kadar her kullanıcıya en iyi resimlerini ve videolarını sürüklemelerini sağlayan bir kamera sisteminin yanı gizeme Hep Sarih ekran ve Dynamic Island gibi yenilikçi yeni teknolojiler sunuyor” diyen Apple Global Pazarlamadan Mesul Başkan Takviyecisi Greg Joswiak laflarını şöyle sürdürdü:

“Çığır açıcı güvenlik özellikleri kullanıcılara en çok lüzum dinledikleri anda destekçi olarak daha da fazla güvenlik sağlıyor. Ayrıca olağanüstü güçlü ve tesirli A16 Bionic yonga ve tüm gün süren batarya ömrüyle, bu şimdiye kadarki en iyi iPhone.”

“Alıcılarımız her gün tüm işleri için iPhone ’a güveniyor. iPhone 14 ve iPhone 14 Plus ile çığır açıcı yeni teknolojiler ve ehemmiyetli güvenlik özellikleri geliyor. iPhone 14 Plus ’taki yeni ve daha büyük 6.7 inç ekran sayesinde kullanıcılar internette dolaşırken ekranlarında daha fazla içerikten yararlanabilecek, hatta daha fazla metin görüntüleyebilecek.” açıklamasını yapan Apple Global Pazarlamadan Mesul Başkan Takviyecisi Greg Joswiak laflarına şöyle devam etti:

“İki telefonda da loş ışık performansında büyük bir büyüme sağlayan güçlü ve yeni Ana kamera, 5G ve eSIM ile gelişmiş bağlantı özellikleri ve batarya ömrünü daha da iyileştiren A15 Bionic yonganın fantastik performansı bulunuyor. Bütün bu özellikler iOS 16 ile sıkı bir entegrasyon sağlayarak iPhone ’u her zamankinden daha bırakılmaz hale getiriyor.”  

Uydu bağlantı özelliği ayrıntılarına burada yer verdiğimiz, kısa müddet evvel tanıtılan Huawei Mate 50 modellerinde de yer alıyor. Huawei de sürecin daha çok yaşama kurtarma kısmına odaklanıyor.

iPhone 14 tezsi yanında bu da alakanızı çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.