Twitter, mavi onay rozeti satışına zaman gözetmesi getirdi

05.12.2022
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Twitter, mavi onay rozeti satışına zaman gözetmesi getirdi

Elon Musk tarafından bütün 44 milyar dolara satın alınan Twitter için atılan mavi onay rozeti satışında yeni bir adım atıldı.

Elon Musk, kaçıranlar için geçtiğimiz haftalarda daha evvel aylık 4,99 dolar olan Twitter Blue aboneliğinin aylık 8 dolara çıkacağını duyurdu. Bu aboneliğin içerisine mavi onay rozeti de ilave edildi. Kısa zaman evvel etkin edilen sistem ile resmen başlayan yeni yarıyılda, parayı veren herkes mavi onay rozeti alabiliyor. 8 doları ödeyen herkesin rastgele bir kimlik doğrulaması gerekmeksizin “mavi onay rozeti” alabiliyor olması gerçekten çok makûs görünüyor ve birçok mesele yaşatıyor.

Bütün olarak bu meselelerden dolayı lüzumlu bir adım atan Twitter, mavi onay rozeti satışını çıkışı yaptıktan kısa zaman sonra durdurmak zorunda kalmıştı. Ancak Elon Musk bu koli üzerinden para kazanmaya kararlı. Twitter ’dan bir açıklama yapan Elon Musk, mavi onay rozeti satışının yurt dışındaki belirli pazarlarda 29 Kasım itibarıyla yine başlayacağını duyurdu.

İşte bu 29 Kasım tarihinde bir kere daha başlayacak yeni yarıyılda işletme, oluşturulacak sahte hesapları eksiltmek ismine bir zaman tedbiri alıyor. Buna göre yeni açılan Twitter hesapları 90 gün geçmeden mavi onay rozeti satın alamayacak. Mavi onay rozeti satışının reelinde hiçbir biçimde yapılmaması gerekiyor. Ancak Musk geri adım atmıyor ve en azından bu 90 günlük zaman limitinin sahte hesapları hakimiyet altında yakalamak ismine yararlı olacağı düşünülüyor.

Yeni Twitter Blue koliyi ve içerisinde yer alan mavi onay rozeti satışı, henüz Türkiye ’de açılmış değil. Kolinin Türkiye maliyeti de henüz reel olarak bilinmiyor.

Twitter ve mavi onay rozeti büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.