WhatsApp yakında grup katılımcı sayısını ikiye katlayacak

18.03.2023
13
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
WhatsApp yakında grup katılımcı sayısını ikiye katlayacak

WhatsApp için beta versiyonları üzerinden yeni özellikler bulunmaya devam ediliyor. Bu sefer odak nokta gruplar.

WhatsApp için geçtiğimiz aylarda bir aktüelleme yapılmış ve 512 karakter gruplar duyurulmuştu. Şirket bunu kendi şöyle açıklamıştı: “Aralıksız olarak aldığımız en ehemmiyetli arzlardan bkocaman, bir sohbete daha fazla şahıs ekleme alternatifi oldu. Bu sebeple şimdi bir gruba 512 şahıs ekleme özelliğini safhalı olarak kullanıma sunuyoruz.” İşte bu sayı WABetaInfo tarafından en son çıkan Android ve iOS betası üzerinden bulunduğu kadarıyla yakında 1024 ’e çıkarılacak.

Yakında herkes için sevk edilmesi bilave edilen aktüelleme sayesinde bir grup içerisinde 1024 farklı katılımcı eklenebilecek, böylece hiç olmadığı kadar devasa topluluklar oluşturulabilecek. Rejisörün ve takip etkenin ciddi biçimde güç olacağı bu 1024 karakter gruplar, yüksek olasılıkla birçok alanda ciddi biçimde popüler olacak.

Bu arada uygulama için geçtiğimiz hafta da grup odaklı bir aktüelleme yapıldı. WhatsApp artık bireylerin gruplardan suskun biçimde ufalamasına imkân tanıyor. Kısa vakit içerisinde noksansız olarak herkes için etkin edilecek yeni yarıyılda, bir gruptan parçaladığınız zaman bundan yalnızca grup idareyicisinin haberi olacak.

Yeni altyapıda gruptan parçaladığınız grup sohbet penceresi içerisinde herkese bildirilmeyecek, gruptaki değişik şahıslar parçaladığınız göremeyecek. Uzun zamandır bilave edilen bu yararlı saklılık özelliği, birçok şahsın aşırısıyla güzeline gidecek.

WhatsApp yenilikleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Katlanabilir yapıda hazırlanan mucizevi televizyon: C Seed N1

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.