Jeff Koons imzalı “Rüya Otomobil” BMW M850i Türkiye ’de

14.04.2023
5
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Jeff Koons imzalı “Rüya Otomobil” BMW M850i Türkiye ’de

Sadece 99 adet üretilen BMW M850i xDrive Gran Coupé, Jeff Koons ’un çok özel tasarım imzası ile Türkiye ’de sergilenmeye başlandı.

Jeff Koons ’un ‘Rüya Otomobil ’ olarak belirlediği ve dünyada sadece 99 adet bulunan BMW M850i xDrive Gran Coupé tasarımı modern sanat tutkunlarının yanı gizeme otomobil meraklılarının da büyük alakasını topladı. BMW Group ’un Dingolfing ve Landshut ’taki fabrikalarında onlarca tasarımcı ve mühendisten oluşan takımların 200 saatlik el emeğiyle boyanan otomobil, gövdesinde taşıdığı maviden gümüşe, sarıdan siyaha kadar 11 değişik renk ile büyük beğeni topladı.

Borusan Otomotiv İcra Heyeti Başkanı Hakan Tiftik “Borusan Otomotiv ’in de bünyesinde yer aldığı Borusan Grubu, kurulduğu günden bu yana kültür sanat faaliyetlerinin sponsoru olmayı sürdürüyor.

Bu kapsamda, Türkiye ’nin başta gelen modern sanat koleksiyonlarından bkocaman olan Borusan Modern Sanat Koleksiyonu ’na da sahip olan Borusan Grubu, aktüel sanat alanındaki faaliyetlerine, Borusan Holding ’in de genel merkezi olan Perili Köşk binasında ‘Borusan Contemporary ’ çatısı altında devam ediyor. 

Jeff Koons, BMW M850i ile harika bir iş çıkardı

Tüm dünyada muhtelif ülkelerde birçok değişik sanat disiplininde BMW de partnerlik ve sponsorluklarıyla bu aktifliklerin en ehemmiyetli sponsorları arasında. Biz de BMW Türkiye olarak Türkiye ’de ehemmiyetli iş birlikleri ve sponsorluk faaliyetlerini ülkemizde destekliyoruz.

Geçtiğimiz sene dünyaca ünlü Türk medya sanatçısı Refik Anadol ’un şahsi sergisi ‘Makine Anıları: Uzay ’ dayanağımızla Pilevneli Dolapdere ’de İstanbullu sanatseverlerle buluştu.

Bu sene CI Bloom ’da da multidisipliner sanatçı Can Büyükberber, yeni BMW iX ’deri esin alarak benzersiz bir görsel-işitsel tecrübe sunan yapıtı Monolit ’i ortaya çıkardı. Bugün de fantastik BMW M850i xDrive Gran Coupé tasarımıyla Jeff Koons ’u İstanbul ’da ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

BMW AG Kültürel İş Birlikleri Başkanı Thomas Girst ve Borusan Otomotiv İcra Heyeti Başkanı Hakan Tiftik ’in de katıldığı basın toplantısında İstanbul ’da bulunmaktan dolayı dinlediği heyecanı dile getiren Jeff Koons ise “Rüya Otomobili” olarak ifade ettiği M850i xDrive Gran Coupé tasarımı ve BMW ile iş birliği hakkında konuştu.

Koons; “Kendimi BMW ailesinin bir parçası olarak görmekten iftihar dinliyorum. Geçmişte BMW için bir Arkası Car planlamak üzerine davet edilmek benim için büyük bir şerefti. Le Mans ’taki otomobil yarışında planladığım Arkası Car ’ı görmek yaşamımın en heyecan verici anlarından bkocamandı. Şimdi ise BMW ile tekerrür çalışma fırsatı tuttuğum için çok mutluyum.

THE 8 X Jeff Koons Projesi, sarihçesi beni çok zorlayan bir iş oldu. Bunun üzerine çok yoğun düşündüm. BMW M850i xDrive Gran Coupé ’nin özü nedir, eforun özü nedir? Bu suallerin cevaplarının peşindeydim. Akabinde bir otomobilin gücünün sadece motorundan, mühendisliğinden ibaret olmadığını onu kullanan insanın da bu eforun bir unsuru olduğunu düşündüm. 

M850i xDrive Gran Coupé ’yi tasarlarken de otomobilin eforunu ve enerjisini temsil eden aynı zamanda da atletik ve lüks bir sedan yaratmaya çalıştım. Böyle bir fırsatı tutmak benim için harika oldu” dedi.

İlginizi çekebilir: DJI imzalı yeni drone modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.