Elon Musk, Twitter 2.0 için noktayı koydu: “Kabul edin ya da gidin”

30.11.2022
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Elon Musk, Twitter 2.0 için noktayı koydu: “Kabul edin ya da gidin”

Elon Musk, Twitter için ses getiren adımlar atmayı sürdürüyor. Musk, işletmeyi derinden etkileyecek işlere imza atıyor.

Elon Musk, bugün Twitter çalışanlarına bir e-posta daha gönderdi. Bu e-posta ile Musk, geriye kalan tüm Twitter çalışanlarına net olarak bir ültimatom verdi. Twitter ’ın geleceğini ya da yeni yarıyılını “Twitter 2.0” olarak gören Musk, yolladığı e-postaya “Yeni Twitter ’ın bir parçası olmak istediğinizden eminseniz, lütfen alttaki bağlantıda evet ’i tıklayın” yazdı ve bir bağlantı paylaştı. Musk ’ın yeni yarıyıl özelinde “evet” alternatifini seçenlerden bilave ettiği, “yüksek yoğunlukta uzun saatler çalışmak” olarak aktarılıyor. Bu e-postaya “hayır” diyenlerin ise 17 Kasım sonrasında işten çıkarılacağı ve üç aylık kıdem tazminatı alacakları belirtiliyor. Bu gidişat gerçekten fantastik görünüyor.

Daha dün Musk ’ın Twitter ’da kendisini düzenleyen mühendisi kovduğu ortaya çıkmıştı. Kaçıranlar için Musk dün Twitter uygulamasının çok yavaş olduğunu söyledi, Twitter ’ın Android uygulaması üzerinde 6 seneden fazla çalışan Eric Frohnhoefer ise bunun doğru olmadığını belirten bir Tweet attı. Bunun üstüne Frohnhoefer ’ın işinden olduğu Musk tarafından dolaysız olarak Twitter ’da duyuruldu.

Bugün ortaya çıktığı kadarıyla bu yalnızca tek bir misal değildi. Musk, Twitter ’ın Slack kanalında kendisini tenkit eten çalışanları da tespit ettirerek işten çıkardı. Musk ’ın Twitter ’daki çalışanlara karşı hiç iyi olmadığı, tecrübeli adların fikirlerini bile hiç umursamadığı belirtiliyor.

Platformun iş gücünün yarısını Twitter ’ın başına kazanç gelmez kapı dışı eden Musk, yeni balakalara göre paralı mavi onay rozetinin getireceği negatiflikler mevzusundaki ihtarlara da hiç kulak asmadı. Bunun neticeyi ise çok makûs oldu.

Elon Musk ve Twitter ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’den yeni PS5 reyin kumandası

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.