Google imzalı ilk katlanabilir telefon Pixel Fold böyle görünebilir

19.12.2022
0
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Google imzalı ilk katlanabilir telefon Pixel Fold böyle görünebilir

Daha evvel tarih oldu denilen Google imzalı ilk katlanabilir telefon modeli kesin olarak geliyor ve tasarım artık ortaya çıkmış vaziyette.

Google imzalı ilk katlanabilir telefon modeli çok uzun zamandır gündemde. Geçtiğimiz sene içerisinde model 2021 ’de çıkmayacak, 2022 ’ye kaldı balakası gündeme gelmişti. Daha sonra ise merak edilen telefon 2022 ’de çıkmayacak, 2023 ’e kaldı balakası ses getirmişti. Ekran teknolojileri mevzusunda en sağlam kaynaklardan Ross Young ’a göreyse telefon resmi olarak 2023 ’şöhret ilk çeyreğinde tanıtılacak. Peki telefon nasıl görünecek?

Bu sualin cevabı şayet sızdırılan görüntüler doğruysa bugün itibarıyla yanıt buldu. Sağlam bir kaynaktan gelen bilgisayar etrafında hazırlanmış görüntülere göre telefon genel olarak büyük bir sürpriz oluşturmuyor. Yatay katlanabilir formda Samsung Galaxy Z Fold serisinin rakiplerinden birisi olacak telefon, Pixel serisinin aldığı tasarım ile geniş katlanabilir ekranı bir araya getiriyor.

Artık spesifik olarak 2023 Mayıs ayında elde edilebilir olacağı iddia edilen telefon, elbette ucuz olmayacak. Kaynaklara göre katlanabilir telefon için 1.800 dolarlık bir maliyet karşımıza çıkacak. Daha evvel büyük makinelere özel Android versiyonu Android 12L ’nin beta kayıtlarında görülen katlanabilir telefon, pazara Google Pixel Fold ya da Google Pixel Notepad adıyla satışa sunulabilir.

Katlanabilir telefonların rakamı kesintisiz olarak çoğalıyor. Şu an pazarda Samsung, OPPO, Xiaomi, Motorola, Huawei ve Vivo gibi şirketlerin çok rakamda katlanabilir telefonu bulunuyor. Bu alanın lideri sarih ara farkla Samsung olurken, çoğu birey hali hazırda katlanabilir telefonlara çok fazla ilgi duymuyor. İşletmeler ise telefon pazarının geleceğini burada görüyor.

Google imzalı ilk katlanabilir telefon yanında bu da alakanızı çekebilir: Motorola ’nın uzaktan kablosuz şarj teknolojisi

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.