KYMCO, aktüellenen elektrikli motosiklet prototiplerini gösterdi

11.12.2022
5
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
KYMCO, aktüellenen elektrikli motosiklet prototiplerini gösterdi

Motosiklet pazarının Türkiye ’de de ses getiren adlarından KYMCO, aktüellenen elektrikli motosiklet prototiplerini gösterdi.

Bir şirketin konsept olarak gösterimini yaptığı motosikletleri yeniden konsept formunda aktüelleyerek tekerrür öne çıkarması çok görülmüş bir şey değil. Ancak KYMCO bütün olarak bu garip adımı attı ve Tokyo Motorcycle Show 2019 kapsamında gösterdiği SuperNEX ve RevoNEX adlı konsept elektrikli motosiklet modellerini, EICMA Milan Motorcycle Show 2022 ’ye aktüellenmiş olarak getirdi. Hali Hazırda ne zaman satışa sunulacakları belli olmayan motosikletler, üst seviyede yer alıyor ve genel olarak çok hoş duruyorlar.

Elektrikli olmalarına karşın manuel vites ve bir debriyaja sahip olan SuperNEX ve RevoNEX, açıklanan hudutlu rakamdaki bilgiye göre bazı kilit farklara sahipler. Teknik ayrıntıları henüz gizemine gözetiyor ancak SuperNEX modeli standart zincir ile aktarma yapıyor. RevoNEX modelinde ise kayış ile aktarma sunuluyor. Motosikletler hakkında şirketten gelen en son açıklama ise şöyle:

“KYMCO SuperNEX ve RevoNEX, sürücülere beş değişik tecrübe sunan orijinal tasarımların felsefesini genişletiyor: Vites değiştirme neşeyi, performans coşkuyu, sürüş hakimiyet teminatı, ses hissi ve sürüş modlarının çok istikametliliği.”

Gövde yapıları ile birbirlerinden çok uzak olmalarına karşın hafif oyuncu farelerini andırdıran SuperNEX ve RevoNEX elektrikli motosiklet modelleri, şirket için bir gelecek gösterimi konumunda yer alıyorlar. Henüz kesin değil ancak bu alternatifi de 2023 ya da 2024 senesinde bu tasarımlarla pazara sunulabilir.

KYMCO imzalı elektrikli motosiklet modelleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Süratli yürümeniz için planlanan eksantrik ürün: Moonwalkers

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.