Leica lens takılabilen Xiaomi 12S Ultra Concept ile çekilmiş resimler

20.01.2023
1
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Leica lens takılabilen Xiaomi 12S Ultra Concept ile çekilmiş resimler

Dün resmi olarak görücüye çıkarılan uslu telefon modeli Xiaomi 12S Ultra Concept ile çekilmiş resimler paylaşıldı.

Xiaomi 12S Ultra Concept, Leica ile ortaklık kuran Xiaomi ’nin görüntüleme mevzusundaki en çok dikkat toplayan alternatifi oldu. Tüm ayrıntılarına burada yer verdiğimiz telefon, temel olarak bir konsept ve arttaki kamera modülüne adaptör desteğiyle asıl Leica M lensler takılabiliyor. Bunun için bünyesinde iki değişik 1 inç kamera sensörü bulunan esrarengiz telefon, bugün yine gündeme geldi. Zira bugün 12S Ultra Concept modeli ile çekilmiş bazı misal resimler paylaşıldı.

Bu hemen altta görebileceğiniz resimler dolaysız olarak Xiaomi tarafından paylaşılan misaller. Telefon ile çekilmiş daha fazla misal resim burada da yer alıyor. Peki neticeler nasıl? Telefon ile elde edilen nitelik gayet iyi ancak sunulan niteliği sosyal medya paylaşımları üzerinden değerlendirmek biraz efor. Zira Twitter gibi ağlar resimleri sıkıştırıyor, niteliğini ciddi biçimde bozabiliyor.

Yeniden de gördüğümüz misal resmin çok aşikar olduğunu, 1 inç sensörün nitelikli bir lens ile obje ve fon ayırma mevzusunda başka bir deyişle bokeh özelinde çok iyi neticeler ortaya koyduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Xiaomi ’nin de dediği gibi bu altyapı sayesinde çok hoş bir optik derinlik elde edilebiliyor.

With the external Leica lens and dual 1″ ultra sensors, #Xiaomi12SUltraConcept can capture ultra-high resolution with unique light and beautiful optical depths. pic.twitter.com/lDQo8cDrLO

— Xiaomi @Xiaomi November 3, 2022

Xiaomi 12S Ultra Concept

Peki bu telefonun ve kurulan altyapının bütün olarak emeli ne?

Bunun cevabını dün de vermiştik. İlk olarak Leica ’nın yüksek nitelikli optikleri 1 inç sensörden daha iyi biçimde faydalanılmasına imkân tanıyor. Aşikar optikler görüntü niteliğini ve natürel alan derinliğini artırıyor, özel diyafram bıçakları ile “bokeh” mevzusunda daha değişik neticeler elde edilebiliyor. Telefonda basmakalıp kameralardan değişik olarak çok elementli küçük optikler kullanılmadığı için ışık sensöre büyük lensler üzerinden kayıpsız olarak aktarılıyor, bu da İstanbul Sanayi Odası performansını yükseltiyor.

Xiaomi 12S Ultra Concept modelinin satışa sunulması bilave edilmiyor. Ancak bu telefon üzerinden bilinenler, gelecekte pratik kullanımı daha kolay olacak asıl bir uslu telefonda uygulanabilir. Misalin ileride Leica ’dan uslu telefonlara özel daha kompakt bir lens tezsi gelebilir.

Xiaomi 12S Ultra Concept yanında bu da alakanızı çekebilir: Süratli yürümeniz için planlanan esrarengiz ürün: Moonwalkers

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.