Xiaomi 13 ailesinden yeni teknik bilgiler geldi

15.06.2023
29
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Xiaomi 13 ailesinden yeni teknik bilgiler geldi

Xiaomi birçok değişik telefon üzerinde çalışmayı sürdürüyor. Bu telefonlar arasında Xiaomi 13 ve 13 Pro modelleri de yer alıyor.

Sene bitmeden lanse edilmesi bilave edilen Xiaomi 13 ve 13 Pro, yeni yapılan bir paylaşıma göre serinin ilk düzeydeki azaları olacak. Daha sonra ise seriye küresel pazarlara da götürülecek üst seviye amiral gemisi Xiaomi 13 Ultra modeli de ilave edilecek. Leica imzalı kameralara sahip olacak telefonlar için şimdiye kadar birçok balaka çıktı. Misalin daha evvel yeni serinin ana modeli düz bir 1080P OLED ekran üzerine kurulacak balakası ses getirmişti.

Xiaomi 13 Pro modelinde ise yeniden ince çerçevelere sahip 2K çözünürlükte kavisli bir OLED ekrana yer verilecek denilmişti. Ekranlarında ortak olarak 120 Hz yenileme sürati sunacak telefonlar, yeni paylaşımlara göre 6,38 inç ve 6,73 inç boyutlarında ekranlar üzerine kurulacak.

Bundan evvel yapılan sızıntılar ile netleştiği üzere 13 çabuksu modeller selfie kameralarını merkeze konumlandırılmış bir ekran deliğinde taşıyacak. Xiaomi teknoloji kullanımda olmasına karşın üst seviye amiral gemilerinde hali hazırda ekran altı selfie kamerasına yer vermiyor.

Geçtiğimiz aylarda tek hücreli bir batarya üzerinden 100W süratli şarj sunacak balakası verilen, daha sonra ise 120W ’ı görecek denilen telefonlar, özel geliştirilen bir şarj yongayı kullanacak ve kablosuz tarafta 50W şarj getirecek.

Merak uyandıran 13 serisinde harekâtçı olaraksa sene sonunda tanıtılacak Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen 2‘ye yer verilecek. Bu açıdan çok güçlü olacak telefonlar, arkalarında üç kameralı büyük bir modül taşıyacak ve ana kameralarında OIS başka bir deyişle optik görüntü sabitleme sunacak.

Xiaomi 13 serisinin ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.