LG, yeni deneyimler sunmak için Unity ile iş birliği yapıyor

16.05.2023
12
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
LG, yeni deneyimler sunmak için Unity ile iş birliği yapıyor

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, sanal alemde yeni tecrübeler sunmak için Unity ile iş birliği yapıyor.

LG Türkiye ’den mevzu hakkında gelen resmî açıklama şöyle oldu: “LG Electronics, meta-ev ve dijital insanların geliştirilmesi için hakikat zamanlı 3D RT3D içerik oluşturma ve çalıştırma mevzusunda dünyanın lider platformu olan Unity ile bir mutabakat zaptı MOU imza attı. Meta-ev, kullanıcıların kendi evlerinin sanal bir versiyonunda zaman geçirmelerini sağlayarak, şahsi yaşam alanlarının son derece benzeri olan bir “dijital ikizini” oluşturmalarına imkân tanıyacak. Kullanıcının hakikat evinde heyeti olan tüm LG mahsulleri meta-ev içinde bulunacak.

Ayrıca, kullanıcının dijital etrafta LG makinelerinin ayarlarında, özelliklerinde veya işlevlerinde yaptığı tüm ayarlamalar, hakikat dünyaya yansıtılarak yenilikçi, kullanışlı bir hakimiyet usulü ve neşeli, yeni bir alıcı tecrübeyi sağlanacak.

Kullanıcılar ayrıca mobilya ve aletleri yine tertip ederek dijital yerleşimlerini özelleştirebilecekler. LG ’nin gelişmiş yaşam stili çözümlerini kullanma mevzusundaki şahsi ipuçlarını ve tecrübelerini paylaşmak için dünyanın her yerinden öteki meta-ev kullanıcılarıyla bir araya gelebilecekler.

Bunun da ötesinde, meta-ev, kullanıcıların ne zaman takviyeye lüzum dinlediğini algılayabilen -misalin belirli bir aygıt işlevini idaremek için takviyeye lüzum dinlemeleri gidişatında zamanında destek sunan- ultra hakikatçi dijital insanlara sahip olacak.

LG ’nin ses tanıma, natürel dil harekâta ve bağlamsal bilme teknolojilerinin yanı gizeme Unity ’nin muhtelif sanayilerde kullanılan gelişmiş motorunun entegrasyonu sayesinde, bu dijital destekçiler son derece natürel bir biçimde bağlantı kurabilecekler. Meta-evin sanal serinkanlıları, konuşma becerilerine ek olarak hakikatçi, vaziyete uygun surat ifadeleri ve jestleri sayesinde daha “insansı” olacak.”

Mevzuyla alakalı bir açıklama yapan LG Electronics Başkan Takviyecisi ve CTO ’su Dr. Kim Byoung-hoon, “Dijital insanları kapsayan meta-ev, hakikat bir alıcı tecrübeyi yeniliği sunmak için LG ’nin gelişmiş teknolojileri ile harcayıcılar ve ev civarına ait derinlemesine kavrayışının yanı gizeme, Unity ’nin RT3D ve bilgisayar grafiklerindeki rakipsiz marifetlerinden de faydalanacak” biçiminde konuştu. ”

LG ve Unity adımı yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’den yeni PS5 reyin kumandası

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.