Suni zihin yardımlı resim aygıtı Sony Alpha 7R V tanıtıldı

01.12.2022
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Suni zihin yardımlı resim aygıtı Sony Alpha 7R V tanıtıldı

Görüntüleme devi Sony, yeni aynasız resim cihazını tanıttı. Çok dikkat toplayan özellikleriyle Sony Alpha 7R V karşımızda.

Sony Alpha 7R V, firmanın en gelişmiş aynasız sistem resim aygıtı olarak karşımızda yer alıyor. Tasarımsal olarak serinin genel çizgisini devam ettiren model, özellikle suni zihin yardımlı otomatik netleme sistemi ile dikkat topluyor. Bu mevzuda Sony Türkiye şunları aktarıyor: “Alpha 7R V, derin bilmeyi kapsayan yeni bir AI Suni Zihin teknolojisi sayesinde, gelişmiş odak tanıma özelliğine sahip yeni nesil BAĞIŞLAMA özelliğiyle öne çıkıyor. Son teknoloji suni zihin, insan poz hipotezi hakkında detaylı balakaları kullanarak kameranın odak tanıma doğruluğunu ehemmiyetli miktarda iyileştiriyor ve potansiyel çözünürlüğünden bütün olarak faydalanıyor. Suni zihin; içerik tanıma, taşıtlar ve böcekler dahil olmak üzere birkaç yeni mevzu cinsini kapsayacak biçimde genişletilerek kullanıcıların iş akışlarını basitleştiriyor.”

61 megapiksellik arkadan aydınlatmalı Exmor R CMOS bütün kare sensör üzerine kurulan Alpha 7R V, sürpriz olmayacağı üzere fazla yüksek bir resim niteliği getiriyor. Hareketli ekrana ve yüksek çözünürlüklü bir elektronik vizöre sahip kamera, çift SD kart yuvasına sahip ve dolaysız olarak gövdeden beş dingilli görüntü sabitleme yapabiliyor. Bu sayede elde çekim yapmak oldukça kolaylaşıyor.

Bionz XR görüntü harekâta motoruyla donatılan resim aygıtı, elbette video da çekebiliyor. En üstte 30 dakika boyunca 8K 24/25 fps videolar çekebilen Alpha 7R V, 4K 50/60 seviyesinde de video çekimi sunuyor. İstenirse birden fazla sabit resim çekimi ile 200 megapiksel çözünürlükte resimler verebilen gövde, profesyonellerin lüzum dinleyeceği hemen her portu da bünyesinde barındırıyor.

Aralık ayında Türkiye ’de de satılacak olan Sony Alpha 7R V, yurt dışında 3.900 dolarlık sağlam bir maliyet yaftasına sahip. Bu maliyet üzerinden model Türkiye ’de 80 bin TL ’yi geçebilir. Kamera için çıkan ilk analizlerden birisi ise hemen altta yer alıyor:

Sony Alpha 7R V yanında bu da alakanızı çekebilir: Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 böyle üretilip test ediliyor

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.