Limitli çıkış yapılan web için Snapchat herkes için açıldı

10.04.2023
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Limitli çıkış yapılan web için Snapchat herkes için açıldı

Sosyal medyanın son senelerde geride kalan adı Snapchat, tekerrürden ciddi biçimde öne çıkmak ismine yeni altyapılar geliştiriyor.

Web için Snapchat versiyonu ile beraber şahıslar artık tarayıcı üzerinden mesajlaşabiliyor ve webcam üzerinden görüntülü görüşmeler gerçekleştirebiliyor. Başta belirli ülkeler ABD, İngiltere, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda için açılan bu imkân, artık küresel olarak herkes için etkin edilmiş vaziyette. Bu hizmetleri uslu telefon uygulaması dışına ilk kere çıkaran işletme, web versiyonuna şu an yalnızca Google Chrome üzerinden ulaşım sağlanabildiği belirtiliyor.

Bu versiyona daha sonra AR lensleri de getirecek ana işletme Snap, web tarafına daha fazla özellik getirme mevzusunda uzun vadeli tasarılar içerisinde olduklarını söylüyor. Bu arada şirket bugün iOS 16 kilit ekranı için geliştirdiği vasıta ekibini de kullanıma sunmuş vaziyette. Bu vasıta ekibi ile uygulamadaki belirli şahıslara süratli biçimde kilit ekranından ulaşılabiliyor.

Snapchat bundan evvel de Plus abonelik koliyi ile dikkat toplamıştı. Bu abonelik kaçıranlar için aylık 4 dolarlık bir maliyete sahip. Servisin çok sıkı kullanıcıları için getirilen abonelik koliyi, ilk olarak ABD, Kanada, Birleşik Kraliyet, Fransa, Almanya, Avustralya, Yeni Zelanda, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri merkezli olarak etkin edildi.

Türkiye maliyeti aylık bütün 83 TL olan “Plus” aboneliği, kullanıcılara test evresinde olan çıkmamış bazı yeni özelliklere erken ulaşım imkânı tanıyor. Bazı deneysel özelliklerin evvelden sınanmasına da imkân tanıyacak kutu, uygulama sembolünün değiştirilmesine izin veriyor, öyküleri kimin tekerrürden izlediğini gösteriyor ve sohbet penceresinin üstüne gözde dostların “en iyi dost” olarak sabitlenmesinin önünü aralıyor.

Snapchat adımları yanında bu da alakanızı çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.