Twitter, mavi onay rozeti için para verenleri saklı da olsa gösteriyor

29.12.2022
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Twitter, mavi onay rozeti için para verenleri saklı da olsa gösteriyor

Elon Musk ’tan sonra fantastik büyümelerin olduğu Twitter, mavi onay rozeti satın almak için 8 dolar verenleri saklı da olsa gösteriyor.

Yenilenen Twitter Blue kolisinin içerisinde artık mavi onay rozeti de yer alıyor. İlk olarak yurt dışında başlayan yeni yarıyılda parayı veren herkes mavi onay rozeti alabiliyor. Peki onay rozetini para ile satın alanlar ile rozeti Twitter ’ın resmi onayı ile fiyatsız olarak elde edenler arasındaki fark nasıl anlaşılacak? Bunun için şimdilik saklı bir yol bulunuyor. Buna saklı diyoruz zira aradaki farkı görmek için şahsi profillere girilmesi ve kullanıcı isminin yanındaki mavi onay rozetine basılması gerekiyor.

Burada iki değişik ileti çıkıyor. Bir iletide “Bu hesap Twitter Blue abonesi olduğu için onaylı” yazıyor. Değişiğinde ise “Bu hesap; hükumet, haber, cümbüş veya belirlenmiş başka bir kategoride dikkate değer olduğu için onaylandı” yazıyor. Twitter ’ın daha doğrusu Elon Musk ’ın bu hücumu hali hazırda çok tepki sürüklüyor. Zira her geçen dakika mavi onay rozeti satın alan sahte hesaplar türüyor, bu hesaplar ile kullanıcılar aldatılıyor ve dolandırıcılık faaliyetleri yürütülüyor.

Bu arada Blue kutuyu ile bireylere ekstra bazı imkanlar da sunulacak. Bunlar arasında fiyatsız kullanıcılara oranla yüzde 50 daha az reklam, daha uzun video / sesli içerik paylaşım dayanağı ve cevaplarda öncelik gibi ekstralar olacak. Bunlar daha sonra faal edilecek. Blue kolisinin içerisinde yer alan Tweet tertip etme dayanağı ise bazı iddialara göre yakında herkese açılacak.

Yeni Twitter Blue aboneliği şu an yalnızca ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda‘da kullanılabiliyor, kutunun Türkiye gibi öteki ülkelere ne zaman geleceği ise bilinmiyor. Blue kolisinin maliyeti ülkelere göre farklılık gösterecek. Bu mevzuda Elon Musk dolaysız olarak şunu söylemişti: “Satın alma eforu paritesine göre ülkeye göre özel maliyet uygulanacak.” 

Bu açıklama üzerinden de anlaşılabileceği üzere 8 dolarlık Blue kutuyu Türkiye ’de dolaysız kur çarpımı ile aylık 150 TL ’ye satılmayacak. Türkiye ’ye özel maliyet uygulanacak, burada yüksek olasılıkla 40-50 TL arasında bir abonelik fiyatı karşımıza çıkacak.

Twitter ve mavi onay rozeti büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.