Xiaomi, Çin ’de kemik iletimi temelli kablosuz kulaklık satışa sundu

07.05.2023
15
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Xiaomi, Çin ’de kemik iletimi temelli kablosuz kulaklık satışa sundu

Teknoloji dünyasının ürün gamı en büyük adlarından Xiaomi, yurt dışında kemik mesajımı temelli çalışan bir kablosuz kulaklık satışa sundu.

Xiaomi tarafından bu Çin pazarında takribî 96 dolardan satılan kablosuz kulaklık modeli, banal kulaklıklardan değişik olarak sesi kemik mesajımı üzerinden aktarıyor. Daha evvel çok rakamda benzerini gördüğümüz bu altyapı, kulak çeperini potansiyel zararlardan gözetmek için sesi kemikler yoluyla duyma asabına iletiyor ve bu yapı sayesinde kulaklık kullanımdayken etraf rahatlıkla duyulabiliyor.

Şık bir tasarıma sahip olan ve yüksek nitelikli müzik sevincinden çok banal sesli bağlantı lüzumları odağında manalı görünen ürün, Xiaomi ’nin açıklamasına göre 12 saatlik bir batarya ömrü sunabiliyor. Ses yapımı ve aktarımı sürecinde özel titreşim motorlarından efor alan model, bağlantıyı birçok banal kulaklık gibi Bluetooth 5.2 üzerinden kuruyor.

Takribî 86 ms ’lik bir gecikmeyle görev yaptığı belirtilen kulaklık, AKILB-C üzerinden şarj edilebiliyor ve 5 dakika şarj ile 2 saatlik müzik dinleme süresi getirebiliyor. Xiaomi ’nin uslu telefonlarıyla süratli eşleşme yapabilen ürün, IP66 sertifikasına sahip. Model bu sayede terden ya da hafif yağmurdan etkilenmiyor.

Xiaomi Bone Conduction Headphones imzalı kulaklık modeli ileride Türkiye ’de de satılabilir. Ancak şimdilik bunun için bir işaret bulunmuyor.

Bu acayip Xiaomi kulaklık modeli bu da alakanızı çekebilir: Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 böyle üretilip test ediliyor

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.