WhatsApp içerisinde kendi kendinize ileti yollama yarıyılı başladı

18.12.2022
0
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
WhatsApp içerisinde kendi kendinize ileti yollama yarıyılı başladı

WhatsApp için birçok yeni özellik üzerinde faal olarak çalışılıyor. Meta platformu geliştirmeye sürat kesmeden devam ediyor.

WhatsApp, dünyanın en çok kullanılan anlık iletileşme platformu olarak dikkat toplamayı sürdürüyor. Hemen herkesin olmazsa olmazları arasında yer alan platform içerisinde artık bireyler kendi kendilerine ileti atabiliyor. Bu çoğu birey tarafından “absürt” bulunan özellik uzun zamandır gündemde yer alıyordu ve artık Android ile iOS tarafında kullanıma sunulmaya başlandı. Henüz herkes için faal edilmeyen özellik Herkese gelmesi bir hafta kadar sürebilir, belirli içerikleri kaybetmemek ve bu içeriklere değişik aygıtlarda süratlice ulaşım sağlamak ismine yararlı olabilir.

Bu özellik esasında WhatsApp ’ın “Yeni Sohbet” bvefatına şahsi profiliniz ilave ediliyor ve süreç uçtan uca şifreleme ile korunuyor. Başka Bir Deyişle kendi kendinize attığınız iletileri WhatsApp ’ın kendisi bile göremiyor.

WhatsApp için geçtiğimiz hafta da şu özellikler kullanıma sunulmuştu:

-Yeni profil halkaları sayesinde, kimlerin vaziyet aktüellemesi oluşturduğunu şimdi doğrudan sohbet listesinden görebiliyorsunuz.
-Vaziyet özelliği üzerinden paylaşılan bağlantıların ön izlemelerini görebiliyorsunuz.

WhatsApp için geçtiğimiz hafta da hoş özellikler gelmişti. Ayrıntılarına dolaysız olarak burada yer verdiğimiz Topluluklar altyapısı ile beraber gelen özellikler için şirket şunları aktarmıştı:

“Bugün kullanıcıların merakla bilave ettiğini düşündüğümüz üç özelliği daha yayınlıyoruz; sohbet içi anketler oluşturma, 32 bireyle görüntülü arama ve 1024 ’e kadar kullanıcıya ev sahipliği yapabilen gruplar.” İşletme grup boyutunu 5 Mayıs 2022 tarihinde 512 bireye çıkarmıştı. Bu bağlamda katılımcı rakamı ikiye katlayan WhatsApp, bu çoğalış ile özellikle Telegram tarafıyla daha iyi çaba etmek istiyor. Telegram ’da çok rakamda devasa grup bulunuyor ve bunlar faal olarak kullanılıyor.

Daha evvel maksimum 8 bireye kadar izin verilen görüntülü arama sürecini 32 ’ye yükseltiyor olmasıyla da sevindiren işletme, sohbet için anket özelliğiyle de grup idaresini basitleştiriyor. Bu özellik sayede belirli mevzularda ortak karara varmak, belirli şeyleri seçmek daha öncekine oranla çok daha efektif bir hale geliyor.

Bu yeni sistem ile bireyler seçimlerini gruba ileti olarak atmak yerine hazırlanan anket üzerinden gösterebiliyor. Burada şunu belirtmek gerekiyor, hazırlanan anketler anonim olarak çalışmıyor. Başka Bir Deyişle kimin hangi alternatife rey verdiği net olarak gösteriliyor. Neticeyi ya da reyleri görüntüleme ise dolaysız olarak anket penceresi üzerinden yapılıyor. Bu sistemde şirket saydam olmayı seçim ediyor.

WhatsApp yenilikleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Corsair ’den bükülebilir OLED oyuncu monitörü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.