MG4 Electric, Euro NCAP çarpışma testi neticeleriyle güven verdi [İzle]

09.12.2022
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
MG4 Electric, Euro NCAP çarpışma testi neticeleriyle güven verdi [İzle]

Markasının yeni yarıyıldaki ehemmiyetli oyuncusu olacak MG4 Electric, Euro NCAP testlerinde galibiyetli bir imtihan verdi.

Çin merkezli SAIC ’in bünyesine dahil olmasıyla beraber sanki yine canlanan MG, kısa müddette oluşturduğu ürün gamıyla Avrupa ’da pazar hissesini artırarak yola devam ediyor. Bir vakittir Türkiye pazarında da yükseliş tutan İngiliz üreticinin, güvenlik testlerinden aldığı neticeler de tatmin edici. Son olarak değerlendirme kapsamına alınan MG4 Electric, güçleşen standartlara karşın ortalamada beş yıldız almayı muvaffak oldu.

MG4 Electric ayrıntılı Euro NCAP sonuçları

MG4 Electric ’in baz versiyonu odağında paylaşılan beş yıldız derecesinin alt başlıklarına bakmadan geçmeyelim. Meraklılarının bildiği üzere Euro NCAP testleri alt başlıkların bileşiminden alana geliyor. Taşıtın bu kapsamda ayrıntılı test neticelerine baktığımızda; erişkin yolcu koruma kategorisinde yüzde 83, çocuk gözetmesinde yüzde 80, yaya gözetmesinde yüzde 75 ve takviyeci güvenlik sistemlerindeyse yüzde 78 oranında derecelendirmeye layık görüldüğü bir tablo karşımıza çıkıyor.

Modelden öne çıkan özellikler

MG4 Electric ’in en büyülü noktalarının başında altyapı personelleri geliyor. MG ’nin MSP ismini verdiği yeni mimariyi kullandığı ilk arabayı olan model, entegre hücreli pil sistemiyle de avantajlar barındırıyor. Daha az yer kaplama ve daha yüksek enerji yoğunluğu gibi ehemmiyetli avantajlarla gelen CTP Cell-to-pack pil sisteminin konumlandırıldığı modelin pil kalınlığı 110 milimetre ile 140 milimetre aralığında değişiyor. MG ’ye göre bu değer sınıfının en iyisi. Giriş seviyesinde 51 kWh kapasite ile gelen pil ile arabanın 350 kmlik fabrika çıkış erim bilgisi söz mevzusu. 450 kmlik değer ise 64 kWh kapasiteli birim ile muhtemel görünüyor. Modelle alakalı tüm ayrıntılara haberimizden erişebilirsiniz.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.