Netflix, Osmanlı dizisi ve aşırısı için yeni sezonları duyurdu

13.01.2023
2
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Netflix, Osmanlı dizisi ve aşırısı için yeni sezonları duyurdu

Netflix, bugün Türkiye merkezli yerli / yerel içerikler hakkında birçok açıklama yaptı. Bunlar arasında ehemmiyetli imaller de vardı.

Netflix Türkiye Orijinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş, dün akşam tertip edilen aktiflik kapsamında “Bugüne dek Türkiye ’de 30 ’dan fazla dizi ve film ürettik; yeni, ve değişik hikâyelere yer açtık. Hem Türkiye ’de çok başarılı olduk, hem de onlarca ülkede en çok izlenenler arasına girmeyi başardık. Bu başarı için, özverili katkıları ve emekleri için yazarlarımıza, imalcilerimize, rejisörlerimize, oyuncularımıza, teknik ve set takımlarımıza teşekkür ederiz. Türkiye ’nin ruhunu, derinliğini, şiirini, müziğini, esprisini beraber anlatıyoruz dünyaya; kültürümüzle kalpleri fethediyoruz” dedi.

Hep söylediğimiz gibi yerli içeriklere gerçekten çok büyük önemseyen Netflix, daha evvel çıkardığı birçok yerli içeriği de geride bırakmayacak. Ses getiren Osmanlı dizisi Rise of Empires: Ottoman dahil olmak üzere birçok yerli içerik için yeni sezonlar gelecek. Bu mevzuda işletme resmi olarak şunları aktardı:

“Netflix, coşkuyla bilave edilecek yeni üretimlerine ek olarak, izleyicinin büyük beğenisini kazanan Rise of Empires: Ottoman 2. Sezon, Kulüp 3. Kısım, Kuş Uçuşu 2. ve 3. Sezon, Aşk Stratejileri 2 ve Pera Palas ’ta Gece Yarısı 2. Sezon gibi hoşlanılan yerel içeriklerinin yeni sezonlarıyla önümüzdeki yarıyılda yayınlanacağını müjdeledi.”

İşletme bu yeni sezonlar için henüz spesifik tarihler vermedi. Ancak bunların büyük bvefatı 2023 ’te karşımıza çıkabilir. Hatta vaziyete bağlı olarak 2024 ’e sarkanlar da olabilir.

Peki platforma kasım ayında neler geliyor? 

Netflix tarafından yapılan paylaşıma göre platforma 3 Kasım tarihinde Blockbuster dizisi, 11 Kasım tarihinde Down To Earth With Zac Efron: 2 Sezon Down Under dizisi ve yerli Kal filmi, 4 Kasım tarihinde Lookism dizisi ve Enola Holmes 2 filmi, 9 Kasım tarihinde Fifa ’nın İç Suratı belgeseli ile The Crown 5. sezon, 10 Kasım tarihinde Noel Çarpması filmi, 14 Kasım tarihinde Dr. Phil Stutz belgeseli, 16 Kasım tarihinde Mucize filmi, 17 Kasım tarihinde çok merak edilen 1899 dizisi ile Death To Me 3.sezon, 18 Kasım tarihinde Seçkine 6. sezon, Hayaller Diyarı filmi ve The Cupherad Show 3. kısım, 23 Kasım tarihinde Wednesday dizisi ile Yüzücüler filmi ve son olarak 30 Kasım tarihinde Sırlı Olaylar 2. sezon ilave edildi ve ilave edilecek.

Yolda olan yerli Netflix içerikleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Huawei ’nin dikey katlanabilir telefonu P50 Pocket

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.