OnePlus Nord Watch akıllı saat modeli tanıtıldı

09.03.2023
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
OnePlus Nord Watch akıllı saat modeli tanıtıldı

Uzun zamandır yolda olduğu öğrenilen OnePlus Nord Watch uslu saat modeli için sızıntılar sonrasında resmi tanıtım da yapıldı.

OnePlus, uslu saat pazarına ilk kere girmiyor. Şirketin ilk uslu saati ayrıntılarına burada yer verdiğimiz OnePlus Watch olmuştu. Şimdi ise daha çok maliyet-performansa odaklanılan Nord serisinden OnePlus Nord Watch geldi. Şimdilik yalnızca mavi ve siyah renklerde hazırlanan uslu saat, rakiplerine oranla değişik değil ancak oldukça şık görünüyor. Genel yapısı ile Apple Watch ’ları hatırlayan ürün, yan tarafında büyük bir “crown” taşıyor.

Teknik olarak baktığımız zaman uslu saatte 1,78 inç 368×448 piksel 60 Hz AMOLED ekran yer alıyor ve bu 500 nit ekran 2.5D kavisli sırça ile korunuyor. 230 mAh piliyle etkin kullanımda 10 günlük, düşük efor modunda ise takribî 30 günlük batarya ömrü sunabildiği aktarılan OnePlus Nord Watch, 105 değişik otomatik egzersiz modu taşıyor ve nabız yanında SpO2 ölçümü de yapabiliyor.

Uyku ve stres ölçümü özellikleri de olan ürün, çok rakamda saat arayüzü getiriyor ve bayanlara müteveccih sağlık özelliklerini de es geçmiyor. Yurt dışı satış maliyeti takribî 60 dolar olarak açıklanan Nord Watch uslu saat modeli, bir GPS ’e sahip değil ve telefonlar ile Bluetooth 5.2 üzerinden haberleşiyor.

OnePlus resmi olarak Türkiye ’de olduğundan tanıttığı ya da tanıtacağı telefonlar ya da uslu saat gibi ürünler her zaman Türkiye satış olasılığı taşıyor. Ancak daha evvel de söylediğimiz gibi işletme uzun zamandır Türkiye ’ye yeni bir aygıt getirmiyor. Buna ek olarak daha önceki makinelerin sosyal medya reklamları ise etkin olarak sürüyor.

OnePlus Nord Watch yanında bu da ilginize sürükleyebilir: Ses getiren yarı insansı robot Ameca

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.