Microsoft SwiftKey için iOS macerası sona eriyor

30.05.2023
1
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Microsoft SwiftKey için iOS macerası sona eriyor

Geçtiğimiz senelerde Microsoft tarafından satın alınan popüler klavye uygulaması SwiftKey, iOS tarafından kaldırılıyor.

Kaydırma temelli yazı tecrübeyi ile büyük bir kullanıcı kitlesine erişen klavye uygulaması SwiftKey, şu an hem Android hem de iOS tarafında yer alıyor. Ancak bu vaziyet yakında değişecek. Zira Microsoft tarafından resmi olarak yapılan açıklamaya göre klavyenin iOS versiyonu 5 Ekim tarihinde emekliye ufalayacak. 5 Ekim itibarıyla App Store ’dan tamamen dayanağı da kesilecek klavye, buna rağmen 5 Ekim evvelinde indirenler tarafından kullanılmaya devam edilebilecek. Başka Bir Deyişle Microsoft klavyeyi gelip yüklü makinelerden silmeyecek. Böyle bir imkân Apple ’ın bile elinde bulunmuyor.

Microsoft SwiftKey için Android tarafındaki serüven ise bir vakit daha sürmeye devam edecek. Android versiyonunu desteklemeye devam edeceklerini belirten şirket, iOS versiyonunu 1 seneyi aşkın zamandır aktüellemiyordu ve kullanıcılar son yarıyılda ciddi meseleler yaşamaya başlamıştı. Bu açıdan alınan emeklilik kararı fazla büyük bir sürpriz olmadı.

Kişilerin yazma tarzlarını bilen, değişik temalara sahip olan, çıkartmalar taşıyan ve yerleşik olarak GIF arama ile bunu iletilerde kullanma takviyeyi bulunan klavye, basmakalıp yanında kaydırma temelli yazı tecrübeyi de sunuyor. Otomatik düzenleme özelliği genel olarak iyi olan klavye uygulamasına şayet hali hazırda sınamadıysanız bir uğur verebilirsiniz.

Microsoft SwiftKey büyümesinden çok bu alakanızı çekebilir: Triumph TE-1 elektrikli motosiklet modeli

Microsoft SwiftKey

Microsoft SwiftKey

Fiyat ÜcretsizBoyut 105 MBYükle App StoreFiyat ÜcretsizBoyut -Yükle Google Play Store

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.