Oyunculara odaklanan “Rode X” markası ve ilk mahsulleri duyuruldu

29.11.2022
4
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Oyunculara odaklanan “Rode X” markası ve ilk mahsulleri duyuruldu

Ses teknolojileri mevzusunda en ehemmiyetli adlardan olan Rode, bugün daha evvel dedikoduları gelen Rode X markası ile karşımızda.

Hazırladığı mikrofon modelleriyle milyonlarca kullanıcının yaşamında yer alan Rode, yeni kurulan Rode X markasıyla dolaysız olarak oyuncuları ve reyin yayıncılarını odak noktaya alacak. Şirketin bu yeni markasından ilk olarak iki değişik mikrofon ve Unify adlı bir yazılım geldi. Bu birden fazla mahsulün ses ve mikrofon ayarlarının yapılabilmesi hazırlanan yazılım, yeni X serisinden bir mikrofon alan herkese fiyatsız olarak verilecek. Bu yazılımı olağan Rode mikrofon sahiplerine ise fiyatsız olarak sağlamayan şirket, burada takribî 5 dolarlık bir maliyet belirlemiş durumda.

Unify ile bütün geçimli ilk Rode X marka mikrofon modelleri ise XDM-100 ve minik kardeşi Rode X XCM-50. Sırasıyla 250 ve 150 dolar maliyetlere sahip mikrofonlar, kırmızı ile siyah renkleri merkeze alıyor ve yüksek nitelikli ses kaydı sunuyor. Üzerlerinde fiziksel ayar hakimiyetleri yer alan mahsuller, reyin yayıncıları ve reyin içi bağlantı için hoş birer alternatif oluyor.

Windows yanında macOS işletim sistemlerinde de kullanılabilen AKILB-C bağlantı takviyeli mikrofonlar, yapılan açıklamaya göre 20Hz – 20kHz frekans tepki aralığında görev yapabiliyor. Şirketin yeni hazırladığı mahsullerin mikrofon pazarında işi kolay olmayacak. Rode oldukça bşehrindik bir işletme ancak yeniden de şu an çok rakamda alternatif bulunuyor.

Oyunculara özel Rode X markası yanında bu da alakanızı çekebilir: İnsansı robot Ameca ve yapabildikleri

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.