Twitter, video güncellemesi ve Tweet düzenleme testi ile gündemde

31.05.2023
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Twitter, video güncellemesi ve Tweet düzenleme testi ile gündemde

Twitter, platformu daha dikkat çekici hale getirmek ismine yeni geliştirmeler yapıyor. Bu sefer odak nokta video oldu.

TikTok platformu herkesi etkiliyor, video izleme sürecini değiştiriyor. Yeni alışkanlıkları yakından takip eden ve bu mevzuda bir aktüelleme yapan Twitter, çok yakında platformdaki videoların üzerine basıldığı zaman bütün ekran haline getirecek, video üstünde yukarıya kaydırma yapıldığı zaman ise başka videolar yükleyecek. Bu sayede video tarafında daha çekici bir altyapı kuracak şirket, bu yeni altyapıda elbette spesifik olarak dikey videolara odaklanacak.

Ayrıca Explore başka bir deyişle Keşif kısmında da aktüelleme yapılıyor. Artık bu bvefatta videolara özel bir kategori yer alıyor. Twitter yaptığı açıklamada bu özelliklerin iOS ve Android için hazırlandığı ancak öncelikle uygulamayı İngilizce dilde kullananlara açılacağını belirtiyor. Çok geçmeden Türkiye dahil olmak üzere geniş çaplı çıkış da yapılacaktır.

Bu arada Twitter “Tweet Tertip Etme” altyapısı üzerinde de çalışmalara devam ediyor. Kaçıranlar için bu altyapı yalnızca fiyatlı Twitter Blue abonelerine özel olacak. Blue şu an yalnızca Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve ABD merkezli olarak sarih gidişatta. Tweet üzerinde bir tertip etme yapıldığını net olarak gösterecek olan platform, atılan Tweet ’lerin atıldıktan 30 dakika içerisinde birden fazla defa tertip edilmesine imkân tanıyacak.

Daha sonra bilindiği kadarıyla burada 30 dakikalık zaman içerisinde beş değişik tertip etmeye izin verilecek. Şirket yüksek olasılıkla bu beş tertip etmeyi de ayrıntılarda sarih olarak gösterecek. İşte bu mevzuda Twitter ’ın resmi test hesabı üzerinden herkese sarih sınamalar da başladı.

hello

this is a test to make sure the edit button works, we ’ll let you know how it goes

— Twitter Blue @TwitterBlue September 29, 2022

Misalin dün akşam yukarıyadaki tweet atıldı. Bu Tweet ’in altında “Son tertip etme: ÖS 11:57 · 29 Eyl 2022” ibaresi yer alıyor. Buna basıldığı zaman yapılan tertip etme alttaki gibi görülebiliyor. Bu sistem oldukça kullanışlı görünüyor ancak Tweet üzerinde tertip etme yapıldığının daha sarih gösterilmesi gerekiyor gibi duruyor. Şirket burada ihtar için misalin kırmızı daha görünür bir renk seçebilir.

Twitter büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.