Photoshop, yeni güncelleme ile daha da güçlü hale geliyor

16.05.2023
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Photoshop, yeni güncelleme ile daha da güçlü hale geliyor

Adobe, tertip edilen Adobe Max 2022 kapsamında Photoshop için gelen güçlü yeni özellikleri ve iyileştirmeleri karşımıza getirdi.

Resim tertip etme ve tasarım mevzusunda en çok kullanılan yazılımlardan Photoshop, her sene daha güçlü hale geliyor. Bunu sağlayanlardan birisi ise şirketin suni akıl sistemi Adobe Sensei AI oluyor. Devamlı olarak geliştirilen bu altyapı, yeni senede özellikle otomatik tercih sürecinde çıtayı yükseltiyor. Tek tıklama ile çalışan otomatik obje seçme taşıtı artık çok daha ayrıntılı çıktılar verebiliyor. Sistem aktüelleme ile objeleri birbirinden daha iyi ayırıyor ve saçları hiç olmadığı kadar iyi biçimde belirleyerek ayırabiliyor.

Artık iyi tercihler için fon ile obje arasındaki farkın yüksek olmasına gereken dinlemeyen Photoshop, bugün “uslu filtre” altyapısında da bir adım attı. Bu gerçeğinde daha evvel de gösterilen yeni suni akıl dayanaklı resim filtresi, tek tuşla çok daha önceki resimleri düzenliyor ya da başka bir deyişle restore ederek gerçekten iyi neticeler ortaya koyabiliyor. Daha Önceki resimlere can verecek ve büyük zaman kazandıracak filtre, aktarıldığı kadarıyla oldukça süratli çalışıyor.

Paylaşım sürecini geliştirmek ismine “Tahlil için Paylaş” özelliği getirilen Photoshop, bu altyapıda yapılan çalışmaların alıcılara bir web bağlantısı olarak paylaşılmasına imkân tanıyor. Bu sistem alıcı ile tasarımcı arasındaki ortak çalışma sürecini çok basitleştirecek balakası veriliyor. Bugün tanıttığı birçok özelliği iPad uygulamasına da getiren Adobe, Photoshop için masaüstüne özel bir “tek tuşla obje silme” sistemini de devreye alıyor. Bu sistemde otomatik olarak seçilen ve silinen objenin art uygun olarak dolduruluyor.

Adobe bundan evvel de sürpriz bir adım ile gündemimize gelmişti. İşletme donakaltıcı biçimde Photoshop ’un daha evvel çıkan tarayıcı versiyonunu Kanada merkezli olarak fiyatsız hale getirmişti. Yalnızca fiyatsız Adobe hesabı ile kullanılabilecek versiyon, birçok özelliği elbette fiyatlı CC kolisinin altına gizliyor. Başka Bir Deyişle fiyatsız kısım temel özellikleri sunacak, aşırısı için aylık abonelik ödenmesi gerekecek.

Photoshop aktüellemesi büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.