RDNA 3 temelli yeni AMD ekran kartları “12VHPWR” gerektirmeyecek

04.05.2023
8
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
RDNA 3 temelli yeni AMD ekran kartları “12VHPWR” gerektirmeyecek

Geçtiğimiz ay tanıtılan Zen4 temelli yeni AMD Ryzen harekâtçılar sonrasında gizeme merak edilen yeni RDNA 3 ekran kartlarında.

AMD tarafından geçtiğimiz hafta yapılan alttaki paylaşım ile bildiğimiz üzere işletmenin RDNA 3 temelli merak edilen yeni nesil ekran kartları 3 Kasım tarihinde lanse edilecek. Henüz haklarında fazla detayları bilgilerin olmadığı ekran kartları, bugün hoş bir haberle gündeme geldi. Üst düzey AMD yetkilisi Scott Herkelman tarafından Twitter ’da yapılan açıklamaya göre Radeon RX 7000 acelesi yeni ekran kartları ve çıkacak öbür kartlarda “12VHPWR” gerektirmeyecek. Bu mevzu hoş zira “12VHPWR” efor adaptör kabloları şu an RTX 4090 özelinde ürkütücü bir mesele çıkarıyor.

Kaçıranlar için Nvidia ’nın yeni nesil ekran kartı RTX 4090, dolaysız olarak ATX 3.0 efor kaynakları için planlandı. Ekran kartı bir ATX 3.0 efor kaynağı kullanıldığı zaman eforunu tek bir kablodan alabiliyor. 4090 ’a mevcut ATX efor kaynakları ile efor verilmek istendiği zaman ise kutu içeriklerine konulan 16-Pin efor adaptörlerinin 12VHPWR kullanılması gerekiyor. İşte bu AMD ekran kartlarında gerekmeyecek adaptörlerden iki tanesi kısa vakit evvel yanarak ya da daha doğru bir deyimle eriyerek kullanılmaz hale geldi. Bu mevzuda Nvidia bir soruşturma başlattı.

The Radeon RX 6000 series and upcoming RDNA 3 GPUs will anekdot use this power connector.

— Scott Herkelman @sherkelman October 25, 2022

Audi, Formula 1 için sürpriz Sauber ortaklığı duyurdu

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.