Satışa çıkmayan genişleyebilir telefon LG Rollable için inceleme yayınlandı

19.04.2023
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Satışa çıkmayan genişleyebilir telefon LG Rollable için inceleme yayınlandı

Güney Kore merkezli teknoloji devlerinden LG‘nin genişleyebilen telefonu LG Rollable için yeni bir video çıktı.

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, kaçıranlar için seneler süren başarısız neticeler sonrasında telefon pazarından çıkışını yaptı. Telefon tarafında çok uzun zamandır ciddi hasar açıklayan işletme, bu kararı değişik alanlara odaklanabilmek ismine aldıklarını aktarmıştı. Zamanında alanın devlerinden olan işletme, pazardan çıkma kararından hemen evvel karşımıza bir genişleyebilir uslu telefon çıkarmıştı. CES 2021 ’de tanıtılan LG Rollable adlı genişleyebilen telefon raflara çıkarılmadı.

Buna rağmen telefonun gerçekten üretildi ve hazırlanan çalışır prototipler Güney Kore ’deki bazı LG çalışanlarına satıldı. İşte bu telefonlardan birisi bugün yukarıyadaki Güney Kore merkezli bir analiz videosu ile gündeme geldi. Dikkat toplayan video, telefonun sunduğu genel tecrübeyi, benzersiz genişleme hareketini ve bunun getirisini net biçimde gözler önüne seriliyor.

Bu tuhaf telefonun sıradanda 6,8 inç ekran boyutu bulunuyor. Kıvrılabilir OLED ekranın getirdiği genişleyebilir yapı ise bunu istenildiği anda 7,4 inç seviyesine kadar çıkarabiliyor. Bu sayede telefon ekran alanı saniyeler içerisinde hatırı sayılır seviyede genişleyebiliyor ve bunu yaparken katlanabilir telefonların dezavantajları yaşanmıyor.

Sınırlı rakamdaki teknik ayrıntıya göre 4.200 mAh bataryaya sahip olan LG Rollable, eforunu yüksek olasılıkla Snapdragon 888 operasyoncudan alıyor. Bu pazara LG tarafından sunulamayan gövde yapısı, bazı tescil çalışmalarında gördüğümüz kadarıyla Samsung tarafından 1-2 sene içerisinde ticari hale getirilebilir. Samsung, genişleyebilen bir Galaxy Z üzerinde uzun zamandır çalışıyor.

LG Rollable yanında bu da alakanızı çekebilir: DJI imzalı yeni drone modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.