Redmi Note 12 serisi için tarih geldi, yeni detaylar çıktı

19.02.2023
9
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Redmi Note 12 serisi için tarih geldi, yeni detaylar çıktı

Kısa vakit evvel ilk balakaları verilen ve doğrulaması yapılan Redmi Note 12 ivedisi için resmi tarih de ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta paylaşılan resmi bir poster paylaşımı üzerinden ekim ayı bitmeden karşımıza Redmi Note 12 serisinin çıkarılacağını bildik. Bu paylaşımda spesifik bir tarih verilmemişti. Bugün yapılan poster paylaşımıyla ise telefonların 27 Ekim tarihinde tertip edilecek Çin merkezli bir faallikte tanıtılacağı duyuruldu. Şimdilik halen fazla ayrıntılar yok ancak serideki telefonların dünyada bir ilke imza atan iki değişik özelliğe sahip olacağı aktarılıyor. Kaynaklara göre bunlardan birisi MediaTek imzalı Dimensity 1080 operasyoncu olacak ve Note 12 ivedisi bu operasyoncuya sahip ilk telefonlara ev sahipliği yapacak.

Aynı zamanda süratli şarj mevzusunda da bir ilke imza atılacak gibi görünüyor. Söylendiği kadarıyla seride 210W süratli şarj sunan bir model yer alıyor. Bazı iddialara göre seride bütün olarak Note 12, Note 12 Pro ve Note 12 Pro+ modelleri yer alıyor. Bu telefonları 67W, 120W ve 210W süratli şarj ile hazırladığı söylenen Xiaomi, seriye daha sonra dahil edilecek bir modelde 200 megapiksel çözünürlükte bir kamera da kullanabilir.

Aynı zamanda bahsi geçen Note 12 Pro+ modeli de dolaysız olarak 200 megapiksel ana kamera ile gelebilir. Xiaomi ’nin kendi paylaşımına göre Note 12 Pro modelinde ise 50 megapiksellik bir Sony IMX766 sensör görev yapacak. Türkiye ’de de satılması muhtemel olan telefonların, Çin ’de tanıtılacak versiyonları ile küresel pazara sunulacak versiyonları arasında teknik farklar olacağı belirtiliyor.

Önümüzdeki günlerde daha ayrıntılı hale gelmesi bilave edilen telefonların arttaki kamera modülü ise sayfanın üstünde görülüyor. Şimdilik siyah ve mavi olmak üzere iki değişik renk alternatifi netlik kazanan telefonlar, maliyet-performans mevzusunda oldukça iddialı olabilirler.

Redmi Note 12 serisinin ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Xiaomi imzalı robot köpek CyberDog ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.