Samsung Galaxy S23 Ultra kamerada çok iddialı olabilir

29.04.2023
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Samsung Galaxy S23 Ultra kamerada çok iddialı olabilir

2023 ’şan başında gelecek Samsung Galaxy S23 serisinin en üstünde Samsung Galaxy S23 Ultra modeli yer alıyor.

Üç değişik modelden oluşacak ve 2023 ’şan başında lanse edilecek Samsung Galaxy S23 acelesi en son sızdırılan tasarımlar ile ses getirmişti. Telefonların burada görebileceğiniz tasarımları çok fazla coşku yaratmamış, daha çok teknik ayrıntılar öne çıkmaya başlamıştı. Misalin geçtiğimiz hafta ailenin en iyisi olacak Samsung Galaxy S23 Ultra modelinin 200 megapiksellik bir ana kameraya sahip olacağı aktarıldı. Telefon bugün bir defa daha kamera odaklı ayrıntılar ile karşımızda.

Sağlam kaynaklara göre telefonun 200 megapiksel kamera modu çok güçlü olacak. Uslu telefon dünyasında yüksek kamera çözünürlüğü yüksek resim niteliğini tek başına garanti altına almıyor. Bu resimlerin bilişimsel resimcilik esasında suni zihin esasında iyi biçimde işlenmesi gerekiyor. İşte bu mevzuda Galaxy S23 Ultra oldukça iyi vaziyette balakası veriliyor.

Bu arada 200 megapiksel ana kameradan 50 megapiksel çözünürlükte çıktılar da alınabilecek. 50 megapiksel resimler düşük ışıkta kullanılacak ve yüksek ayrıntı ile aydınlık çekimler sunacak. Sağlam kaynak Ice Universe ’e göre Galaxy S23 Ultra ile Galaxy S22 Ultra arasında düşük ışık çekimler özelinde büyük bir fark olacak. Buradaki çoğalışın Samsung amiral gemisi telefonlar özelinde son beş senedeki en büyük atılımlardan birisi olacağı iddia ediliyor.

Bu arada başka balakalar da var. Misalin Samsung Galaxy S23 Ultra modelinin alınan tesciller üzerinden sensör bazlı görüntü sabitleme sistemine sahip olacağı iddia ediliyor. Telefondaki ciddi biçimde geliştirilecek telefoto kameraya konulması bilave edilen bu altyapı, şayet asıl olursa sensörü fiziksel olarak hareket ettirecek ve böylece telefon ile oldukça stabil videolar çekilebilecek.

Samsung Galaxy S23 Ultra ayrıntıları yanında bu da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.