Samsung, “Bakım Modu” için tüm detayları verdi

01.01.2023
10
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Samsung, “Bakım Modu” için tüm detayları verdi

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, daha evvel bülteni yapılan Bakım Modu için bilinmesi gereken her şeyi paylaştı.

Tüm detaylarına burada yer verdiğimiz Android 13 + OneUI 5 ’in bir parçası olan Samsung Bakım Modu Maintenance Mode, geçtiğimiz ay sonunda resmi olarak duyurulmuştu. Bugün bu mevzuda detaylı bir açıklama dolaysız olarak Samsung Türiye ’den geldi. Firma faydalı özellik için detaylı olarak şunları aktardı: “Bakım Modu, servise ve onarıma giden aygıtlardaki kullanıcı balakalarını ve dosyaları koruma altına alıyor. Böylece, başkalarının bu balaka ve belgelere ulaşımını kapatıyor. Yeni saklılık özelliği, Galaxy S22 ile başlayarak değişik Galaxy aygıtlarında da kullanıma sunulacak.

Servise veya onarıma giden aygıtlardaki tüm güvenlik evhamlarını ortadan kaldırıyor

Bakım Modu, kullanıcıların resim, ileti ve evrak gibi şahsi balakalarına ulaşımı kapatmasını sağlayarak, servise giden makineler için tüm evhamları ortadan kaldırıyor. Servis uzmanlarının ayrı bir kullanıcı hesabı açabildiği Bakım Modu, telefonun temel işlevlerinin şahsi balakalara ulaşmadan çalışmasını sağlıyor. Kullanıcılar, ‘Ayarlar ’ altındaki ‘Batarya ve Aygıt Bakımı ’ menüsünden Bakım Modu ’nu seçebiliyorlar. Daha sonra uslu telefonlarını yine başlatarak, özelliği etkin hale getirebiliyorlar. Aygıt yine başlatıldığında, resimler, belgeler ve iletiler dahil tüm şahsi balakalar kısıtlanmış oluyor.

Bakım Modu ’nda kullanıcı tarafından yüklenen uygulamalar ve buradaki balakalar da koruma altına alınıyor. Bakım Modu kullanılırken oluşturulan hesaplar, servis yetkilisinin indirdiği uygulama ve bilgiler aygıt Bakım Modu ’ndan çıktığında otomatik olarak siliniyor. 

2023 senesine kadar tüm aygıtlarda kullanıma açılması hedefleniyor

Bakım Modu, temmuz ayında ilk olarak Kore ’de Galaxy S21 çabuksu aygıtlarda sınandı. Daha sonra, Eylül 2022 ’de Çin ’de kullanılmaya başlandı. Bugünden itibaren de dünya çapında One UI 5 arayüzüne sahip modellerde kullanılabilecek. Samsung, Bakım Modu ’nu 2023 senesine kadar değişik Galaxy aygıtlarda da kullanıma açmayı amaçlıyor.”

Samsung Electronics Mobil Tecrübe Bvefatı Başkan Takviyecisi ve Güvelik Ekibi Başkanı Seungwon Shin ise mevzuyla alakalı olarak “Kredi kartı balakalarımızdan aile resimlerine kadar tüm yaşantımız artık uslu telefonumuzun içinde. Bakım Modu sayesinde, Galaxy kullanıcılarına telefonlarını bir başkasına teslim ettiklerinde saklılıklarını koruyabileceklerinin garantisini veriyoruz.

Attığımız bu adım da kullanıcıların kendilerini güvende sezmesi ve hakimiyetin ellerinde olduğunu bilmesi için çok ehemmiyetli. Bu sayede kullanıcılar yeni mobil tecrübeleri gönül rahatlığı ve güvenle keşfetmeye devam edebilecek.” dedi.

Samsung bakım modu yanında bunlar da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.