Apple karma asıllık başlığı için yeni seri yapım tarihi verildi

01.01.2023
3
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Apple karma asıllık başlığı için yeni seri yapım tarihi verildi

Apple karma asıllık başlığı için yeni seri yapım tarihi verildi. Model yeni senenin ilk yarısı içerisinde çok ses getirecek gibi görünüyor.

Apple karma asıllık başlığı, ortaya atılan en son iddialara göre 2023 ’şöhret mart ayında geniş çaplı olarak seri yapıma alınacak. Senenin başında tanıtılması ve çıkmadan evvel yazılım geliştiricilere biraz zaman verilmesi bilave edilen ürün, biliyorsunuz uzun zamandır gündemde yer alıyor.  Analist Ming-Chi Kuo, geçtiğimiz aylarda Apple imzalı ilk başlığın 2023 ’şöhret ocak ayında tertip edilecek özel bir faallik kapsamında lanse edileceğini belirtmişti. Ürün hakkında konuşan Mark Gurman ise Apple ’ın ilk başlığa Apple Reality Pro ismini vereceğini iddia etmişti.

Teknoloji devi sanal gerçeklik tarafıyla ilgili teknik mevzularla da gündeme geliyor. Misalin geçtiğimiz ay “teknoloji devi gelecek ürünlerde bütün 3.500 ppi kıymetine sahip bir ekran Daha evvel 2.800 ppi isteniyordu kullanmak istiyor” haberi ses getirmişti. PPI kıymetiyle doğru orantılı olarak görüntü niteliği ile görüntü netliği çoğalıyor ve gözün hemen önüne konulacak ürünlerde yüksek PPI kıymeti çok büyük ehemmiyet talep ediyor. Apple ’ın bu 3.500 ppi ekran için LG Display ve Samsung Display ile görüşmeler içerisinde yer aldığı aktarılıyor.

Uzun zamandır Apple ’ın başında olan Tim Cook, geçtiğimiz ay İtalya merkezli Università degli Studi di Napoli Federico II kapsamında mevzuyla ilgili ılarak dikkat toplayan bir açıklama yapmıştı. CEO, “çok uzak olmayan bir zaman içerisinde artırılmış asıllık olmadan hayatınızı nasıl sürdürdüğünüzü merak edeceksiniz“ gibi iddialı bir söylemi aktarmıştı.

Tim Cook, bunu yalnızca yolda olan kendi AR ürünleri üzerinde açıklamıyor. Biliyorsunuz “metaverse” başta olmak üzere gelecek için sanal bir yaşam altyapısı kurulmaya çalışılıyor. Bu sanal yaşamlara da artırılmış asıllık ve sanal gerçeklik başlıkları ile girilecek. Tim Cook ’a göre bu ürünler ve AR teknolojisi, yakın gelecekte hayatın olmazsa olmaz bir parçası olacak ve yaşama katacakları “derin tesirler” üzerinden yeni alışkanlıklar yaratacak.

Apple karma asıllık başlığı yanında bunlar da alakanızı çekebilir: Apple Mac Studio ve Studio Display

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.