Instagram reklamlarını kaldıran uygulama The OG App yaşatılmadı

30.11.2022
3
Okuma Süresi: 2 dakika
A+
A-
Instagram reklamlarını kaldıran uygulama The OG App yaşatılmadı

Sosyal medyanın en ehemmiyetli platformlarından Instagram için reklamları kaldıran The OG App adlı bir uygulama yayınlanmıştı.

Instagram bildiğiniz üzere kullanması tamamen fiyatsız bir platform. Bir Hayli fiyatsız platform gibi Instagram ’ın da kazanç elde etmek ismine reklamlara gereksinimi bulunuyor. İşletme bu açıdan uygulamanın bir hayli yerinde karşımıza çok rakamda reklam çıkarıyor. Geçtiğimiz haftalarda bu reklamları kaldıran The OG App adlı bir Android ve iOS uygulaması çıkmıştı. Bu uygulamaya Instagram ’da kullandığınız hesap ile giriş yaptıktan sonra reklamları ortadan kaldırabiliyordunuz.

Instagram ’ın resmi API sistemini kullanan başka bir deyişle yeni bir sosyal ağ oluşturmayan OG App, ilk evvel Meta ’nın istediği üzerinden Apple App Store ’dan kaldırıldı. Uygulama App Store ’dan değişik olarak Google Play Store ’da bir müddet daha kaldı. Ancak kısa müddet evvel bu da sona erdi. Uygulama Google tarafından Play Store ’dan da kaldırıldı. The OG App hakkında Meta, “Bu uygulama siyasetlerimizi ihlal ediyor ve zorunlu tüm yaptırım eylemlerine reelleştiriyoruz.” açıklamasını yapmıştı.

OG App ilk çıktığı zaman çok iyi biçimde çalışıyor ve orijinalde yer alan “önerilen gönderiler / içerikler” kısmını da ortadan kaldırabiliyordu. Şahısların kendi özel akışlarını oluşturmasına imkân tanıyan ve iPad versiyonu bile bulunan uygulamanın artta, Ansh Nanda ve Hardik Patil yer alıyor.

However, following our removal from the Google Play Store and Apple App Store – OG will be unable to continue serving users through our mobile app.

— The OG App

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.