Tasarımda fark yaratan kablosuz kulaklık Nothing Ear Stick tanıtıldı

04.05.2023
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Tasarımda fark yaratan kablosuz kulaklık Nothing Ear Stick tanıtıldı

Nothing firmasının ilk ürünü Nothing Ear 1 kablosuz kulaklık sonrasında Nothing Ear Stick modeli de geldi.

OnePlus kurucularından Carl Pei‘nin pazarda ses getiren firmayı Nothing, ilk ekipman ürünü Nothing Ear 1 kablosuz kulaklık ve ilk uslu telefon modeli Nothing Phone 1 sonrasında karşımıza Nothing Ear Stick kablosuz kulaklık modeli ile çıktı. İşletmenin ilk kablosuz kulaklık modeli gibi saydam gövde yapısının benimseyen ve esasen bu mevzuda fark yaratan 99 dolarlık ürün, silikon uçlara sahip değil ve bu sebeple ANC özelliğini de es geçiyor.

12.6 mm boyutunda özel hazırlanmış sürücüler üzerine kurulan ve ses mevzusunda iddialı olduğu aktarılan Bluetooth temelli model, 7 saatlik bir batarya ömrü sunuyor. Bu müddet hazne ile beraber 29 saate kadar çıkarılabiliyor. Haznenin silindirik yapısından dolayı kablosuz şarj taşımayan Nothing Ear Stick kablosuz kulaklık modeli, SBC ile AAC takviyesine sahip ancak aptX ’i geride bırakıyor. Modelin Türkiye satışı ancak taşıtı adlar aracılığıyla olacaktır.

Üzerinden geçmek ismine kulak içi formunu benimseyen ve ikinci versiyonu da etkin olarak geliştirilen ilk versiyon Nothing Ear 1, ANC başka bir deyişle etkin hengame yasaklama özelliğine de sahipti. Model üç değişik mikrofon üzerinden çalışan ANC sarihken bütün 24 saat batarya ömrü getiriyor. ANC kapatıldığı zaman ise kullanım zamanının 36 saate kadar çıktığı aktarılıyor. Bu sayılar bünyesinde 570 mAh batarya bulunan kablosuz şarj dayanaklı hazne ile elde ediliyor. 10 dakikalık şarj ile 6 saatten fazla müzik sevinci getiren Nothing Ear 1 kablosuz kulaklık, genel olarak ses getiriyor.

11.6 mm enerjik sürücüleri ile ses niteliğinin yüksek olduğu bilinen kablosuz kulaklık, IPX4 sertifikasına ve otomatik takılma idrak etme özelliğine sahip. Saydamlık moduyla etrafınızda olan biteni iyi biçimde dinlemenize imkân tanıyan Bluetooth temelli Ear 1, iOS ve Android telefonlar ile çalışabiliyor. Özel bir kayıp kulaklık bulma özelliğiyle gelen Ear 1, telefon görüşmesi için de etkin olarak kullanılabiliyor.

Nothing Ear Stick kablosuz kulaklık yanında bu da alakanızı çekebilir: Samsung Galaxy Z Fold4 ve Galaxy Z Flip4 böyle üretilip test ediliyor

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.