Silent Hill 2 Remake ve fazlası duyuruldu

08.03.2023
2
Okuma Süresi: 6 dakika
A+
A-
Silent Hill 2 Remake ve fazlası duyuruldu

Günümüz oyuncularının vicdanlarına fobi salmak için tamamen yenilenen Silent Hill 2, PlayStation 5 ve PC ’ye geliyor.

Bu reyin dünyasında çok ses getiren mevzuda geliştirici şirket Konami ayrıntılı olarak şunları aktardı: “Tedirgin uykularınızda o kasabayı görüyor musunuz? Konami Digital Entertainment BV bugün, 2001 senesinde piyasaya sürülen psikolojik fobi oyunu Silent Hill 2 ’nin remake versiyonunun PlayStation 5 ve Steam ’e geleceğini duyurdu. Bloober Team, besteci Akira Yamaoka ve sanatçı Masahiro Ito tarafından geliştirilen sislerle kaplı karanlık kasaba, geliştirilmiş görseller, sesler ve oynanışla sizlerle olacak.”

Üretimci Motoi Okamoto Prodüksiyon Müdürü mevzuyla alakalı düşüncelerini şu laflarla dile getirdi:Silent Hill, üst düzey bir imal olarak geri dönüyor. Silent Hill serisinin en popüler oyunlarından olan Silent Hill 2‘nin PlayStation ve Steam için piyasaya çıkacağını duyurmaktan şeref dinliyoruz. Bir grup fobi oyunu uzmanı tarafından yaşama döndürülen bu yüksek nitelikli remake ’in sizlerle buluşması için coşkuluyuz.”

Oyunun efsanevi müziklerini besteleyen Akira Yamaoka duygularını şöyle ifade etti: “Silent Hill benim için bir esin kaynağı. Oyuncular tarafından çok uzun zamandır beğenilen bir işte yer aldığım için minnettarım. Tarih yine yazılmak üzere. Dilerim kendinizi oyunun tüyler ürpertici dünyasına tekerrür kaptırabileceğiniz günü dört gözle bilavelersiniz.”

Oyunun konsept sanatçısı Masahiro Ito ise şöyle konuştu: “Piramit Kafa geri geliyor. Orijinal şahsiyeti bilenler için yeni bir yolculuk, şahsiyeti bilenler için bir köken öyküsü ve… o canavarla yakından ilintili olan adamın en unutulmaz yolculuğu.” 

Bloober Team CEO ’su Piotr Babieno ’nun mevzuyla alakalı yorumlarıysa şu biçimde: “Bloober Team ’in ortak vizyonunu şekillendiren ve reyin geliştirme serüvenimizin startını veren reyin Silent Hill 2 ’den başkası değil. Şimdi, zorlu bir vazifeyle karşı karşıyayız. Oyunla alakalı gençlik anılarımızı çağdaş oyuncuların etkileşime geçebileceği bir dile çevirmemiz ve aynı zamanda oyunun orijinaline sadık bir tecrübe ortaya koymamız gerekmekte. 20 seneden fazla bir müddet evvel, Konami bünyesinde yer alan bir takım, vizyonlarıyla elektronik cümbüş tarihindeki en dikkat çekici oyunlardan bcerahati geliştirdi.

Konami ve Bloober Team birlikte çalışıp Silent Hill 2 aracılığıyla hem cinsin yeni standartlarını belirleyecek hem de genç hayranlara unutulmaz bir tecrübe sunacak. Çalışmamızla, Bloober Team ’in günümüz teknolojisinde muhtemel olanın en iyisini ortaya koyduğunu ve reyin geliştirmede doruğu kastettiğini göstermeye kararlıyız. Oyuncuların çalışmalarımızı görebileceği anı dört gözle bilave ediyoruz.”

Silent Hill 2 Remake, oyunun ana kahramanı James Sunderland ’in uzun müddettir ölü olan karısı Mary ’den sırlı bir mektup aldıktan sonra, tüyler ürpertici bir kasabaya gelip ipuçlarını kovalamasını ele alıyor. 4K çağdaş cümbüş sistemlerinde tecrübelenmek için son teknolojileri kullanarak 20 sene sonra yine yaşama geçirilen ürkütücü canavarları ve James ’in bilincinin öbür tezahürlerini tecrübelemeye hazır olun.”

Konami yalnızca bununla da kanaat etmedi ve dün akşam dört yeni projeyi görücüye çıkardı. Bunlar için verilen ayrıntılar ve paylaşılan videolar ise şöyle oldu:

“Silent Hill: Townfall, ünlü yayıncı Annapurna Interactive Stray, Outer Wilds, Neon White ve birçok BBAĞIŞLAMADA mükâfatlı bağımsız geliştirici No Code Studios Stories Untold, Observation ortak üretimi. Bu ortaklık, dünya çapındaki inanılmaz stüdyoların ve geliştiricilerin ikonik Silent Hill serisine nasıl yeni bir bakış açısı getireceğini temsil ediyor. Silent Hill: Townfall ve KONAMI ’nin Annapurna Interactive ve No Code Studios ile ortaklığı hakkında daha fazla detay ilerleyen günlerde açıklanacak.

Silent Hill f – 1960 ’ların Japonya ’sında geçen, hoş ama ürkütücü bir dünyaya sahip tamamen yeni bir hikâye. Cinayet sırları, psikolojik ve doğaüstü fobi temalı Japon görsel romanlarıyla ünlü Ryūkishi07 tarafından yazıldı.

Silent Hill: Ascension, dünyanın dört bir yanındaki katılımcıların tamamen yeni bir SILENT HILL öyküsüne ve şahsiyetlerine değişik platformlardan istikamet verdiği ve SILENT HILL ’in kalbindeki psikolojik korkuyu yaşadığı özel bir tecrübe. Silent Hill: Ascension, Genvid Entertainment, Bad Robot Games, Behavior Interactive ve dj2 Entertainment iş birliğiyle ortaya konuluyor.

Beauty and the Beast 2014 ve orijinal Silent Hill 2006 sinema filmiyle tanınan fobi filmi rejisörü ve üretimcisi Christophe Gans, franchise ’da yeni bir film uyarlaması olan “Return to Silent Hill ’in Silent Hill ’e Dönüş başında yer alıyor. Bu projeler hakkında daha fazla balaka daha sonraki bir tarihte açıklanacak.”

Silent Hill 2 Remake yanında bu da alakanızı çekebilir: DJI imzalı yeni drone modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.