Lenovo bir uzayabilen ekranlı dizüstü konsepti gösterdi

09.02.2023
1
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Lenovo bir uzayabilen ekranlı dizüstü konsepti gösterdi

Dizüstü bilgisayar pazarının en ehemmiyetli adları arasında yer alan Lenovo, Tech World 2022 kapsamında bir gelecek gösterimi yaptı.

Tertip Edilen Tech World 2022 faalliği özelinde bir konsept olarak gösterilen bu Lenovo imzalı dizüstü, bünyesinde yukarıya doğru uzayan bir ekran taşıyor. Elastik bir OLED oturum üzerine kurulan dizüstü, yukarıyadaki videoda izleyebileceğiniz altyapı ile ekran alanını tek tuşla daha büyük hale getirebiliyor. Seçim edilen form etmen özelinde ekran alanı yatay değil dikey istikamette büyüyen model, yukarıyada da dediğimiz gibi bir gelecek gösterimi konumunda yer alıyor.

Gösterilen dizüstü için şimdilik bir seri yapım emeli açıklamayan Lenovo, buna rağmen önümüzdeki senelerde gerçekten böyle bir mahsulü pazara sunabilir. Zira şirket hali hazırda katlanabilir ekranlı dizüstü satan bir ad konumunda ve hatta bu mevzuda pazarın lider adları arasında yer alıyor. Lenovo yeni teknolojilerden birçok rakibinden değişik olarak korkmuyor, zira işletmenin elinde büyük bir parasal efor bulunuyor.

Bugün bir benzer bir altyapı, uslu telefon özelinde Motorola firmasıyla da gündeme gelmişti. Klasik yanında katlanabilir telefon modelleri de üreten Motorola tarafından geliştirilen altta görebileceğiniz konsept telefonun ekranı, yukarıya doğru uzayabiliyor olmasını dikkat toplamıştı. Bu sayede sıradanda 5 inç boyutunda olan ekran, kısa müddette 6,5 inç seviyesine taşınabiliyor. Bunun için elastik OLED ekran ile donatılan konsept, şimdilik bir seri yapım emeli taşımıyor

Moto demonstrates a slidable mobile phone that can be expanded from 5 inches to 6.5 inches, but it is only in the conceptual stage, and there is no mass production tasarı. pic.twitter.com/pLEU24h0wV

— Ice universe @UniverseIce October 18, 2022

Motorola ve Lenovo konseptleri imzalı telefon yanında bu da alakanızı çekebilir: DJI imzalı yeni drone modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.