Opel Mokka-e bir senelik şarj hediyesiyle Türkiye ’de; işte maliyet ve özellikleri

03.12.2022
7
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Opel Mokka-e bir senelik şarj hediyesiyle Türkiye ’de; işte maliyet ve özellikleri

Uzun süren bekleyişin ardından Türkiye listelerine giriş yapan Opel Mokka-e, değişik bölgelerde konumlanan bayilerde tecrübelenebilecek.

Avrupa ’da yollara çıktığı günden bu yana takribî 13 bin adetlik satışa erişen Opel Mokka-e için Türkiye yollarına çıkma süreyi geldi. Azıcık gecikmeli de olsa aralık ayı haysiyetiyle listelere giriş yapan elektrikli versiyon, markanın İstanbul, Ankara, Bursa, Ankara, Eskişehir, Kayseri, Balıkesir, İzmir, Aydın, Muğla ve Antalya ’da konumlanan 17 değişik bayisinde tecrübelenebiliyor. 1 senelik kasko, 120 bin TL için 12 ay yüzde0 faiz finansman kampanyası ve 1 senelik Eşarj bakiye armağanlarıyla ön satışa sunulan Mokka-e için 909.900 TL ’den başlayan maliyetler karşımıza çıkıyor.

Opel Mokka-e teknik özellikleri

Mokka ’nın tamamen elektrikli versiyonu rakamsal kaliteleriyle Corsa-e ile büyük oranda eşlik gösteriyor. 136 PS efor ve 260 Nm torka sahip olan elektrikli modelde 50 kWh ’lik pil koliyi sunulacak. Yapılan testlerde Klasik modda 327 kmye kadar erim kat edilebildiğini görüyoruz. 0 ’dan 50 kilometre/s hızlanmasını 3,7 saniyede tamamlayan Mokka-e, 0 ’dan 100 kilometre/s sürate ise 9,2 saniyede erişiyor. Pilsında depolanan enerjinin korunması için 150 kilometre/s ’lik maksimum sürat bedeline sahip olan modelde 100 kW ’a kadar süratli şarj desteği de sunuluyor. Kullanıcılar bu sayede yüzde 80 doluluk derecesini 30 dakikada yakalayabiliyor.

Mokka-e, sürüş güvenliğini ve sürüş konforunu artıran 16 adet yeni nesil sürüş destek sistemiyle donatılıyor. Bu sistemlerin bir hayliyi Mokka-e ’de standart olarak yer alıyor. Standart olarak sunulan teknolojiler arasında; yaya idrak etme özellikli etkin acil fren sistemi, ön çarpışma ikazı, etkin şerit takip sistemi, 180 derece panoramik geri görüş kamerası ve trafik işareti tespit sistemi bulunuyor. Dur-kalk özellikli adaptif sürat sabitleme sistemi, şerit vasati özellikli gelişmiş etkin şerit takip sistemi, âmâ nokta ihtar sistemi, gelişmiş park kaptanı gibi bir hayli personel yer alıyor.

Alakalı video

Grandland GSe

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.