Sony ve Honda imzalı ilk otomobil CES 2023 ’te görücüye çıkabilir

20.12.2022
2
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Sony ve Honda imzalı ilk otomobil CES 2023 ’te görücüye çıkabilir

Japon teknoloji devi Sony ve otomobil devi Honda tarafından üretilecek ilk vasıta ya vasıtalar CES 2023 kapsamında yapılabilir.

Otomobil pazarında etkin olarak yer almak isteyen Sony, uzun zaman evvel karşımıza VISION-S isimli bir konsept vasıtayı ile çıkmıştı. Bu tamamen elektrikli sedan otomobil modelinin üstüne bir de elektrikli SUV konsept tanıtılmıştı. Bu vasıtaları hakikat yol koşullarında test eden şirket, daha sonra Japonya merkezli Honda ile bir araya geldi ve Sony Honda Mobility isimli bir işletme heyetti. İşte bu işletme özelinde alttaki Sony paylaşımına göre bir CES 2023 lansmanı olacak. Bu faallikte bir ya da birden fazla otomobilin konsept formunda görücüye çıkarılması bilave ediliyor. Elbette bu olmayabilir, faallikte sadece bazı gelecek paylaşımlarına ve vizyon açıklamalarına yer verilebilir.

See the world reveal when Sony Honda Mobility takes the stage at Sony ’s press conference at #CES23

▼What‘s coming next? Watch our moviehttps://t.co/IIq2QAQFXD

See you soon!#Sony #Honda #Sonyhondamobility #FutureSony pic.twitter.com/bXvfrPbRbb

— Sony Group – Global @SonyGroupGlobal December 20, 2022

En son yapılan açıklamaya göre iki dev ilk tamamen elektrikli otomobil modellerini 2026 senesinin başında ABD pazarında satmaya başlayacak. Aktarıldığı kadarıyla bu vasıtalar 2026 ’nın sonunda Japonya pazarına da getirilecek. Honda ’nın otomobil alanındaki tecrübesini ve Sony ’nin teknolojik ihtimallerini bir araya getirecek ilk vasıtalar, bazı iddialara göre Honda ’nın ABD ’deki fabrikalarından çıkacak. İlk satışı bu surattan ABD ’de yapacak olan Sony Honda Mobility, bu taşıtların merkezine Tesla ’nın vasıtaları ile daha iyi çaba etmek ismine bir PlayStation 5 de koyabilir.

Evet bu balaka geçtiğimiz hafta çıkmış ve çok ses getirmişti. Biliyorsunuz Tesla ’nın vasıtalarında çok güçlü balakasayarlar yer alıyor. Bu sayede bireyler büyük oyunları bile vasıtalarında Park halinde oynayabiliyor. Şayet Sony ve Honda gündeme gelen bu adımı atarsa, bireyler taşıtlarını park ettiklerinde sevdikleri PlayStation 5 oyunlarının neşesini çıkarabilir. Bu sistem hareket halinde de sürücü haricindeki bireyleri, özellikle de çocukları oyalamak ismine büyük arz görebilir.

Sony ve Honda otomobiller yanında bu da alakanızı çekebilir: Sony ’nin bir öbür konsept elektrikli otomobil modeli

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.