Tesla sahipleri taşıtlarını konutlarında bir reyin konsolu olarak kullanmaya başladı

26.12.2022
4
Okuma Süresi: 4 dakika
A+
A-
Tesla sahipleri taşıtlarını konutlarında bir reyin konsolu olarak kullanmaya başladı

Tesla vasıtalarda birçok reyin yer alıyor ve bir süredir Steam kütüphanesi de Model S ve Model X için kullanımda bulunuyor.

Tesla otomobil modellerinin içerisindeki büyük ekranlarda, birçok değişik reyin oynayabiliyorsunuz. Hatta geçtiğimiz senenin sonunda tanıtılan Model S Plaid, dünyanın içerisinde asıl anlamda reyin oynanabilen ilk seri yapım otomobil modeli olmuştu. Bunu muhtemel kılan AMD imzalı bir altyapı olmuştu. Model S Plaid içerisinde bütün 10 teraflops eforunda bir merkezi cümbüş sistemi yer alıyor ve bununla The Witcher 3 ile Cyberpunk 2077 oynanabiliyor. Computex 2021 kapsamında yapılan bülten üzerinden bildiğimiz kadarıyla vasıtada spesifik olarak AMD Ryzen CPU ile AMD RDNA 2 GPU‘nun bir araya geliyor ve burada Navi 23 isimli otomobile özelleştirilmiş özel bir GPU ’nun ismi geçiyor.

İşte bu ekipmanlar geçtiğimiz hafta çok daha etkin olarak kullanılmaya başlandı zira vasıtalara Steam reyin marketi ilave edildi. Şirket uzun bir süredir Steam reyin marketinin kütüphanesinde yer alan oyunları “Model” serisi vasıtalarda çalışır hale getirmek ismine ciddi bir çalışma yapıyordu. Bugün bildiğimiz kadarıyla Steam desteği sonrasında sürücüler sadece vasıta içerisinde reyin oynamakla kanaat etmiyor. Zira Tesla sahipleri taşıtlarını konutlarında bir reyin konsolu olarak kullanmaya başlamış durumda.

Burada dolaysız olarak Steam tarafından geliştirilen Steam Link uygulaması kullanılıyor. Bu uygulamayı Steam kendisi şöyle açıklıyor: “Steam reyin tecrübenizi yerel ağ veya internetle telefonunuza, tabletinize, televizyonunuza veya başka bir bilgisayara taşıyın.” İşte bütün olarak bu altyapıyı kullanan bir Tesla sahibi, garajında park ettiği taşıtında çalıştırdığı Steam oyunlarını oturma odasındaki televizyona aktararak oynayabiliyor. Bunun için ortak WiFi ağının kullanılması yeterli olurken, bahsettiğimiz birey süreçte Apple TV kullanıyor ve alttaki videoda da görebileceğiniz üzere Cyberpunk 2077 oynuyor.

Can ’t play in garage? It works great on Apple TV connected to Tesla via Steam Link! from teslamotors

 

 

Steam desteği hakkında çıkış tarihinde bir açıklama yapan Elon Musk, “Cyberpunk 2077, Elden Ring ve öteki binlerce oyunu epik bir ses sistemi ile arabanızda oynayabilirsiniz!!!” demişti. Musk ’a göre yeni nesil Model S ve Model X ’e bu emel için reyin kumandası / hakimiyetçi yanında klavye ile fare bile bağlanabiliyor.

Even works with keyboard & mouse

— Elon Musk @elonmusk December 14, 2022

Tesla ve Steam adımı yanında bu da alakanızı çekebilir: Uçan otomobil modellerinin öncüsü

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.