Tesla, Türkiye harekâtı için yeni bir iş bülteni açtı

25.11.2022
6
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Tesla, Türkiye harekâtı için yeni bir iş bülteni açtı

Tesla Türkiye harekâtı faal olarak devam ediyor. Bu mevzuda biraz suskun kalan işletme, açılan duyuru ile yeni bir idareyici aramaya başladı.

Elon Musk ’ın başında olduğu dev üretici, kaçıranlar için Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited adlı firma üzerinden uzun zamandır Türkiye ’de işleme başlamaya hazırlanıyor. Tesla Türkiye harekâtının başında Kemal Geçer yer alıyor ve satışta olan “Model” ivedisi birçok otomobilin resmen Türkiye ’ye getirileceği biliniyor. İşletme ayrıca bu vasıtalar için Türkiye ’de süratli şarj istasyonları da kuruyor ve bugün bu mevzuda bir “İş Geliştirme Lideri” arayışına girdi. Burada açılan duyuru kapsamında aranan şahıstan “üst seviye alıcı tecrübesini göz önünde bulundurarak güçlü bir strateji oluşturması ve Türkiye ’deki Tesla süratli şarj ağını geliştirmesi isteniyor.”

Elbette yüksek bir İngilizce kontrolü gerektiren Beşiktaş merkezli pozisyon için en az 7 senelik alan tecrübeyi aranıyor. Tesla süratli şarj ağının genişletilmesi misyonunu üstlenecek bu bireyinden, şarj istasyonlarının kurulması için yeni lokasyonlar belirlemesi ve tüm süreci hakimiyet ederek montaj süreçlerini meselesiz gitmesini sağlaması isteniyor.

Tesla ’nın Türkiye harekâtı hakkında uzun zaman evvel Kemal Geçer bir açıklama yapmış ve süreç için “Tesla süratinde sürüyor” demişti. Uzun zamandır bu mevzuda suskun kalan Geçer ’in bu açıklaması bütün olarak şöyle olmuştu: “Türkiye için hazırlık çalışmalarımız Tesla süratinde devam etmekte. Tanıtıma kadar hiçbir faal satış veya ön satış faaliyetimiz yoktur. Tesla ürün ve servisleri yalnızca kendi mağazalarımızda ve kendi websitesimizde sunulacaktır.”

Tesla Türkiye harekâtı özelinde ilk olarak İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Bursa, Edirne, Hendek ve Konya merkezli lokasyonlara süratli şarj istasyonları kurulacak. Tesla ’nın Türkiye ’deki serüveni bütün olarak ne zaman başlayacak hali hazırda bilinmiyor. 2022 ’nin bitmesine çok az bir zaman kaldığı göz önüne alınırsa, uzun zamandır gündemde olan Türkiye serüveni resmi olarak 2023 ’şöhret ilk çeyreğinde başlatılabilir.

Tesla Türkiye harekâtı yanında bu da alakanızı çekebilir: Ferrari ’nin soluk kesen otomobili

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.