Türkiye ’de de satılacak Tesla Model 3, bir cenaze vasıtasına dönüştürüldü

27.12.2022
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Türkiye ’de de satılacak Tesla Model 3, bir cenaze vasıtasına dönüştürüldü

Yüzde 100 kesin olarak 2023 ’nam ilk çeyreğinde Türkiye ’de satılacak Tesla Model 3, yurt dışında bir cenaze vasıtasına dönüştürüldü.

Elon Musk ’ın başında olduğu dev üretici, hali hazırda bilmeyenler için Tesla Motorları Satış ve Hizmetleri Limited isimli şirket üzerinden uzun zamandır Türkiye ’de operasyona başlamaya hazırlanıyor. Tesla Türkiye operasyonunun başında Kemal Geçer yer alıyor ve satışta olan “Model” serisi birçok otomobilin resmen Türkiye ’ye getirileceği biliniyor. Dün çıkan habere göre işletme 2023 ’nam ilk çeyreğinde resmen giriş yapacağı Türkiye pazarına spesifik olarak Model 3 ve Model Y taşıtlarını getirecek. Tesla ’da satışlar lansmanla birlikte başlayacak, alımlar sadece internet üzerinden yapılacak.

İşte bu vasıtalardan Tesla Model 3, yurt dışında yapılan ciddi bir modifiye çalışması sonrasında faal olarak kullanılacak bir cenaze vasıtasına dönüştürüldü. Elbette banal Model 3 ’deri çok daha uzun olan ve arka kısmı yükleme kolaylığı açısından yüksek tasarlanan vasıta, bir cenaze vasıtayı haline getirilen ilk Tesla konumunda da bulunmuyor. Buna benzer bir proje geçtiğimiz yıllarda şimdilik Türkiye satışı kesin olmayan Model S için de yapılmıştı. “Standard Range Plus” modelinin kullanıldığı bu vasıta için bir maliyet açıklanmıyor. Ancak Hollanda ’da hazırlanan vasıta tek başına 52 bin euro etrafında bir fiyata sahip.

Şirketin Türkiye operasyonunu yine kaçıranlar için en son gündeme getiren burada yer alan yeni iş bültenleri olmuştu. İşletme şu an hali hazırda parça danışmanları, otomotiv süpervizörü, mobil servis teknisyenleri servis danışmanı, satış danışmanı ve otomotiv mekanikerleri / teknisyenleri arıyor. Tesla ’nın Türkiye operasyonu hakkında uzun zaman evvel Kemal Geçer bir açıklama yapmış ve süreç için “Tesla süratinde sürüyor” demişti. Uzun zamandır bu mevzuda sessiz kalan Geçer ’in bu açıklaması bütün olarak şöyle olmuştu: “Türkiye için hazırlık çalışmalarımız Tesla süratinde devam etmekte. Lansmana kadar hiçbir faal satış veya ön satış faaliyetimiz yoktur. Tesla ürün ve servisleri sadece kendi mağazalarımızda ve kendi websitesimizde sunulacaktır.”

Tesla Model 3 yanında yanında bu da alakanızı çekebilir: Ferrari ’nin nefes kesen otomobili

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.