iPhone 14 ailesinin RAM miktarları belli oldu

07.02.2023
6
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
iPhone 14 ailesinin RAM miktarları belli oldu

Dün akşam tanıtılan iPhone 14 serisinin Apple tarafından resmi olarak açıklanmayan RAM ölçüleri bugün ortaya çıkarıldı.

iPhone 14 ailesi bütün olarak 14, 14 Plus, 14 Pro ve 14 Pro Max modellerinden oluşuyor. İşte bu amiral gemisi telefonların hepsinde ortak olarak 6 GB RAM yer alıyor. Apple, iPhone 13 ’lere 4 GB, 13 Pro ’lara ise 6 GB RAM koymuştu. Bu sene tüm modeller 6 GB RAM ’e çıkış yaptı. Bu RAM ölçüleri Android tarafına oranla düşük ancak süreçte dolaysız olarak karşılaştırma yapmamak gerekiyor. iPhone ’lar her zaman Android telefonlara göre daha bereketli bir RAM yönetimi sunuyor. Bu açıdan Apple ’ın 12 GB gibi yüksek RAM seviyelerine çıkmasına şimdilik gerek bulunmuyor.

Bu vaziyet batarya tarafında da eş biçimde karşımıza çıkıyor. iPhone ’lar her zaman daha az batarya taşıyor ancak buna karşın bir hayli daha büyük bataryaya sahip Android telefonu geride vazgeçiyor. iOS işletim sistemi ve Apple ’ın kendi operasyoncuları ile yazılım altyapısı, batarya, performans ve RAM mevzusunda rakipsiz bir faydalılık seviyesi sunuyor.

Telefonlar hakkında genel olarak ise Apple ’dan şu açıklamalar geliyor: “Alıcılarımız iPhone ’larına her gün güveniyor. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max ile öteki tüm iPhone ’lardan daha fazla geliştirme sunuyoruz. iPhone 14 Pro, sıradan kullanıcılardan profesyonellere kadar her kullanıcıya en iyi resimlerini ve videolarını sürüklemelerini sağlayan bir kamera sisteminin yanı gizeme Hep Sarih ekran ve Dynamic Island gibi yenilikçi yeni teknolojiler sunuyor” diyen Apple Evrensel Pazarlamadan Mesul Başkan Yardımcısı Greg Joswiak laflarını şöyle sürdürdü:

“Çığır açıcı güvenlik özellikleri kullanıcılara en çok lüzum dinledikleri anda dayanakçı olarak daha da fazla güvenlik sağlıyor. Ayrıca fantastik güçlü ve tesirli A16 Bionic yonga ve tüm gün süren batarya ömrüyle, bu şimdiye kadarki en iyi iPhone.”

iOS 16 işletim sistemi ile sahte AirPods ihtarı geliyor

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.