Twitter, “özgürleştirildikten” sonra ırkçı içerikler patladı

27.04.2023
4
Okuma Süresi: 3 dakika
A+
A-
Twitter, “özgürleştirildikten” sonra ırkçı içerikler patladı

Sosyal medyanın kişilik limitli platformu Twitter, bugün Elon Musk tarafından satın alındı. Bunun üstüne büyümeler sürüyor.

Elon Musk, Twitter platformunu satın aldıktan sonra resmi hesabından Twitter ’ın kuş temelli logosuna yollama yaparak “Kuş Özgürleştirildi” demişti. Bunun üstüne başka bir deyişle “özgürleştirme” sonrasında yapılan tahlillere göre platformdaki ırkçı içerikler bir anda büyük patlama gösterdi. Bunun yanında Nazi yanlısı içeriklerin ve öteki makûs paylaşımların da çoğaldığı belirtiyor. Platformu herkes için özgür bir yer haline getirmek isteyen Musk, bu stil makûs içeriklere izin vermeyeceklerini söylüyor ancak yeni yarıyıl daha öncekisinden daha da makûs olacak izlenimi oluşuyor.  Bunun sinyalleri daha şimdiden görülüyor ve bu gerçekten makûs duruyor. Birçok birey Musk ’tan sonra Twitter ’dan bölmeyi düşünüyor.

Elon Musk, kısa zaman evvel “para için değil, insanlığa dayanak etmek için Twitter ’ı aldım” demiş ve bunun üstüne birçok işten çıkarmaya da başlamıştı. Kaçıranlar için Musk, işletmeyi satın aldıktan hemen sonra ilk iş olarak Jack Dorsey ’den sonra Twitter ’ın CEO ’luk görevini üstlenen Parag Agrawal‘ı kovdu.

Aynı zamanda firmanın CFO ’su Ned Segal için de kapının yolu gösterildi. Buna ek olarak firmanın siyaset şefi Vijaya Gadde, genel danışman Sean Edgett ve baş alıcı mesulü Sarah Personette de kovulan ehemmiyetli adlar arasında yer alıyordu.

Elon Musk ve Twitter büyümeleri yanında bu da alakanızı çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.